Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

A opět je to tady

Ač nerady, tak informujeme všechny rodiče....je začátek září a už máme také špatné zprávy!!!!

U dětí se vyskytly vši. Tak prosíme kontrolujte, myjte, vybírejte,ať s tím nemusíme bojovat  celý rok. Snažme se všichni hned v začátku to podchytit nebo zlikvidovat.

Moc Vám za to děkujeme a zde kopírujeme návody z minulého roku.

Pro ostatní vysvětlení..Vaše dítě má pedikulózu = Vaše dítě má vši.

Hřebínek Všiváček Hedrin určen pro diagnostiku vší ve vlasech

Hřeben Hedrin pro spolehlivou diagnózu pedikulózy. Veš dětská je velká jako tečka, ale může dorůst až do velikosti sezamového semínka. Je nutné parazita včas odhalit a diagnostikovat. Hřebínek všiváček

Jediným důvodem pro aplikaci odvšivovacího přípravku do vlasů, je nález živých lezoucích vší, což není jednoduchá záležitost, protože délka těla nejmladších larviček vší se pohybuje kolem 1 mm, délka těla dospělých vší dosahuje několika milimetrů. Barva vší je nenápadná, tělová a vši se většinou zdržují u kořenů vlasů. Na samém začátku napadení se ve vlasech vyskytuje nejčastěji jen několik málo, zpravidla dospělých vší. K usnadnění nálezu vší byl vyvinut speciální Hřeben Hedrin, jehož konstrukce zajišťuje, při správném použití, vysokou spolehlivost diagnostiky.

Hřeben Hedrin je vyroben z tvrdého ABS (akrylonitril butadien styren) a tvar jeho zubů a jejich vzájemná vzdálenost jsou navržena tak, aby byly vši všech velikostí zachyceny a zuby se neohnuly ani v nejhustších vlasech.

Jak Hřeben Hedrin pro diagnostiku vší používat:

  • Vyberte dobře osvětlené místo
  • Vyčesávané vlasy mohou být suché nebo mírně zvlhčené (použijte vodu či kondicionér). Zvlhčení a použití kondicionéru záchytnost vší zvyšují. Učešte vlasy s běžným hřebenem, aby jste je zbavili zacuchaných míst.
  • Rozdělte vlasy na části
  • Hřeben Hedrin jemně vsuňte až ke kořenům vybrané části vlasů. Logo hřebene musí být nasměrováno k pokožce a to tak, aby plocha hřebene byla téměř rovnoběžná z pokožkou hlavy. Hřebenem pohybujete od kořenů vlasů k jejich koncům. Zakulacené konce zubů by se měly lehce, ale co nejdéle dotýkaly pokožky hlavy, aniž by ji poškrábaly.
  • Pak češte směrem od hlavy ven po celé délce vlasů.
  • Po každém tahu otřete hřeben z obou stran bílým papírovým kapesníčkem a prohlédněte hřeben i kapesníček, zda jste vyčesali nějaké pohyblivé vši. Hřeben prohlížejte z obou stran, zejména u kořenů jeho zubů.
  • Postup opakujte po celé hlavě a dávejte zvlášť pozor na temeno hlavy, oblast za ušima, na krku a pod ofinou.
  • K ověření toho, zda jste vyčesali živou veš, kousek kůže, nebo smítko (u dětí mohou být smítka, která nemají se vší dětskou nic společného, poměrně častá), účinně pomůže lupa.
  • Pokud používáte kondicionér, je vhodné hřeben po otření papírovým kapesníčkem opláchnout vodou.
  • Po skončení vyčesávání umyjte hřeben mýdlem, opláchněte vodou, nechte uschnout a uložte na suché místo. Hřeben Hedrin lze používat opakovaně, před každým použitím na jiné osobě, včetně sourozenců ho omyjeme, abychom měli jistotu, že ně něm nepřenášíme vši.
  • Aplikace odvšivovacího přípravku by měla být provedena pouze tehdy, když byly z vlasů vyčesány živé vši. Vyčesávání by mělo být prováděno po dobu asi 5 minut, nebo do nálezu prvé živé vši. Pokud byly po důkladném vyčesávání nalezeny jen hnidy přilepené na vlasech a žádné živé vši, tak je pravděpodobné, že tyto hnidy pocházejí z nějakého staršího napadení a aplikace odvšivovacího přípravku není nutná. Je však vhodné vyčesávání po 8-10 dnech zopakovat a výskyt živých vší ověřit.
  • Papírový kapesníček, na němž jsou zachyceny živé vši spláchněte do WC.
  • Zcela novým a účinným odvšivovacím přípravkem je Hedrin. Je k dostání ve všech lékárnách po celé republice.

 

 

 

Zde kopírujeme návod, jak na Veš dětskou bez chemie, zapomněly jsme totiž, že plno dětí je dnes alergických na chemické prostředky/ děkujeme p. Charouzkové, mamince Kamilky ze  3. tř. , že nám návod nejen poslala, ale vyzkoušela ho i osobně na svých dětech /.

 

Vyčteno z Bylináře od Lesley Bremnessové - mají tam návod na smíchání 25
kapek rozmarýnové silice, 25 kapek levandulové silice, 13 kapek pelargóniové
silice a 12 kapek eukalyptové silice s 75 ml rostlinného oleje, vlasy se
mají rozdělit na tenčí prameny, naolejovat směsí, stočit k hlavě a nechat
pod igelitem olej na vlasy působit 2 hodiny. Po 2 hodinách vyčesat special
hřebenem ještě před spláchnutím, potom spláchnout vodou, umýt šampónem a
znovu vyčesat. Dodávám zkušenost, že pelargóniovou silici jsem nikdy
nesehnala, ale i tak byl postup účinný.

Tak doufáme, že pomůžeme i ostatním alergickým dětem.

 

Pěkné dny bez vší a drbání přejí vychovatelky ŠD, děti i rodiče.

A kdyby někdo z Vás zjitil, kde sehnat pelargóniovou silici , prosím dejte nám vědět.

Upozornění - výskyt vši dětské

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás upozornit na opakovaný výskyt vši dětské.V rámci prevence Vás žádáme o pravidelnou kontrolu vlasů Vašich dětí.

Vzhledem k tomu, že škola nemá žádnou pravomoc - prohlížení vlasů, žádání potvrzení dětského lékaře o odvšivení, vyloučení žáka z vyučování a pod., je pouze na Vás a Vaší důsledné kontrole a prevenci, jak celou situaci zvládnout.

Jediným možným preventivním opatřením proti vši dětské jsou časté prohlídky vlasů a v případě nálezu vší neodkladné odvšivení. Veš vzdoruje všem běžným hygienickým úkonům, je třeba použít speciální přípravky a také je nutné mechanicky odstranit hnidy.

Přípravky je možné zakoupit v lékárnách bez lékařského předpisu: šampón Parasidose, přípravek Effective ( na přírodní bázi, uvolňuje hnidy, v balení je hřebínek na vyčesávání ), přípravky firmy Herbita ( Eliminátor vší, Sprej proti vším ) a další.

Děkujeme Vám, že v zájmu dětí, budete tomuto upozornění věnovat pozornost.

Pokud můžeme poradit, v minulém roce se nevíce rodičům osvědčil šampón Parasidose.

 

Parasidose šampon - Kliknutím na obrázek se okno zavře

Ten jako jediný totiž působí nejen proti vším, ale i proti vajíčkům neboli hnidám.

 

Takže do boje proti vším a pevné nervy přejí vychovatelky ŠD.

 

 

 


Vydáno: 15.9.2009 19:46 | 
Přečteno: 4713x | 
 | Hodnocení:

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent