o školce rss

Lokalita, ve které se nacházíme

Naše mateřská škola se nachází v lokalitě Kavčích hor, která navazuje na chráněný přírodní výtvor Branické skály a Vyšehrad se svými rozlehlými sady, jež jsou dominantou vltavského údolí, kde roste řada chráněných rostlin a dřevin.
Díky této poměrně bohaté přírodě a absenci větších silničních komunikací v okolí školky můžeme říci, že se nacházíme v klidné a čisté části Prahy.


Historie

  • Naše mateřská škola byla otevřena v roce 1967.
  • Je to typizovaná panelová mateřská škola, skládající se ze tří pavilonů, které jsou vzájemně propojeny zastřešenými chodníky. Ve dvou dvoupodlažních jsou čtyři třídy, v hospodářském pavilonu je kuchyň, prádelna a kancelář.

 

Autor: Petra Bendzáková  •  Vydáno: 2.8.2016 16:28  •  Přečteno: 699x

Školní zahrada

Školní pavilony obklopuje krásná školní zahrada se vzrostlými stromy, keři a další zelení v parkové úpravě. Ta poskytuje dětem dostatek možností pro pohybové hry, pozorování a estetické vnímání přírody, pěstitelské aktivity i relaxaci a odpočinek.

V roce 2011 se naše MŠ zúčastnila soutěže "O nejkrásnější záhonek Prahy 4" a díky velké pomoci rodičů a dětí jsme  vyhráli první místo v kategorii mateřských škol. V duchu soutěže stále pokračujeme a každoročně na jaře náš záhonek společně obnovujeme. 

Na zahradě mají děti k dispozici čtyři pískoviště překrytá prodyšnými krycími plachtami, průlezky, dřevěnou chaloupku, pružinové houpačky „zvířátka", původní kolotoč a nový kolotoč, prolézací tunel, velkou dřevěnou "mašinku s vagónkem" a soustavu prolézaček a skluzavek. K pevným hracím prvkům neodmyslitelně náleží drobné vybavení, jako jsou koloběžky, auta a hračky na písek, kočárky a sportovní potřeby. Děti z mateřské školy mají stávající vybavení pro hry a pobyt venku k volnému použití pod dozorem p.učitelek.

Autor: Petra Bendzáková  •  Vydáno: 2.8.2016 16:27  •  Přečteno: 738x

Rekonstrukce 2010

V roce 2010 proběhla celková rekonstrukce MŠ, kdy byly vyměněny podlahové krytiny, dveře, topná tělesa,  kompletně nové jsou umyvárny i toalety, přípravna jídel u jednotlivých tříd, nové šatny byly rozšířeny a vybaveny novými šatními bloky, třídy jsou barevně vymalovány. Také došlo k úpravě vnitřních prostor, což více vyhovuje potřebám dětí, učitelek i rodičů. Kompletní rekonstrukce se týkala i hospodářské budovy, kuchyň byla vybavena novým, moderním zařízením a spotřebiči.

Vzhled naší školky se změnil i z venkovního pohledu. Nová, barevná fasáda školku rozsvítila.

Naše mateřská škola má přiměřené prostory pro přijatý počet dětí. Všechny vnitřní i venkovní prostory splňují bezpečnostní a hygienické normy podle platných předpisů.

Třídy jsou postupně zařizovány novým typizovaným nábytkem pro mateřské školy a průběžně vybavovány novými hračkami a didaktickými pomůckami.

 

Autor: Petra Bendzáková  •  Vydáno: 2.8.2016 16:26  •  Přečteno: 833x

 

Novinky

Archiv článků