Kategorie: Ježci

Ježci - březen 2018

Jak moc jsme se těšili na to, jak si v lednu užijeme sněhu, zimních radovánek, lyžování a různých aktivit, téměř všichni jsme si to vynahradili v únoru, kdy jsme měli jarní prázdniny a většina dětí jela na hory - ať už lyžovat nebo jen sáňkovat. Po jarních prázdninách jsme si všichni vyprávěli, kde jsme byli, co jsme tam dělali a jak se nám to líbilo. Při projektovém dni „Mám vás rád“ jsme si vyrobili z mušličky a modelíny dáreček pro někoho, koho máme rádi, také jsme si vybarvili obrázek s přáním a nakresleným dárečkem. Také k nám do školky přijelo mobilní planetárium, kde jsme se s dětmi podívali na pohádku se zvířátky o Vesmíru a planetách. Děti se s malou výpomocí naučily vyjmenovat všechny planety. Pohádka se dětem líbila a některé informace o planetách si do hlaviček uložily. A jako poslední, co nás v únoru potkalo byl karneval, který jsme si s dětmi moc užily, děti přinesly něco slaného, někdo naopak něco sladkého, ale také nám rodiče pro děti něco upekli, jako třeba štrůdl, bábovku nebo slané „šneky“. Společně jsme si s dětmi udělali ukázku masek, každý se s doprovodem paní učitelky prošel po lavičce, aby se všem dětem ukázal. Společně jsme si udělali s dětmi malou „diskotéku“ a také jsme si udělali dámskou a pánskou „volenku“. Nakonec jsme s dětmi zhodnotili, jaká maska se komu líbí nejvíce a společně jsme šli mlsat.

V únoru jsme společně oslavili jedny dětské narozeniny a jeden svátek. Také nás čtyřikrát navštívila „čtecí babička“ v rámci Mezigeneračního projektu „Přečti“- paní Helena Váňová.

 

V březnu začneme nový integrovaný blok s tematickými celky „Každý něco dělá“ a „Co děláme celý den a celý rok“, „Jaro v trávě a na zahradě“, „K čemu jsou hnízda a pelíšky“ a „Svátky jara – Velikonoce“.

Březen je měsícem, kdy přichází jaro, začínají nám zpívat ptáčci za okny, začínají nám kvést stromečky a květiny. Až nám nastane první jarní den 22. 3. 2018, společně si s dětmi odemkneme zahradu. Poslední týden v březnu nás čeká Velikonoční týden a v pátek budeme mít Státní svátek nazývaný Velkým pátkem.

Mluvte s dětmi doma o povolání, zaměstnání, čím se živíte a zabýváte. Opakujte se si s dětmi dny v týdny, měsíce a rozvrh dne. Promluvte si o znacích jara, zvířátkách a jejich mláďat. Vyprávějte dětem, jak jste vy prožívali Velikonoce, když jste byli malí a porovnejte to s dnešní dobou, také si povídejte o tom, jaké jsou velikonoční zvyky a obyčeje.

 

Prosíme vás na měsíc březen donést: 2 vyfouklá vajíčka, semínka na klíčení – osení nebo řeřicha.

Děkujeme a přejeme vám hezký začátek jara Andrejka a Helenka. Usmívající se

 

Básnička: Vajíčko

Povídalo si vajíčko,

namaluj mne maličko,

tady tečku,

tady proužek,

kolem pasu modrý kroužek,

tady žlutou,

tady hnědou,

všichni to tak nedovedou.

 

Písnička: Na jaře

Na jaře, na jaře,

čáp jede v kočáře.

Hej hopy, hej hopy, hej hopy hop.

Čáp veze sluníčko,

točí se kolečko.

Hej hopy, hej hopy, hej hopy hop.

 

Pohybová hra: Na barevná hnízda

Na zem umístíme do většího kruhu barevné obruče, pro každé dítě jeden. Ty představují hnízdečno/domeček. Na povel učitelky se děti postaví do kruhů. Na znamení (hudba) se děti rozběhnou volně po herně a na smluvený signál se rychle vracejí do svého domečku.

1. Každé dítě se má vrátit do svého barevného domečku

2. Děti vybíhají a vracejí se do domečku pouze na znamení

3. Sledujeme děti, zda běhají lehce, pružně a nenarážejí do sebe

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS