Kategorie: Ježci

Ježci - květen 2018

 

Měsíc duben se nesl ve znamení venkovních radovánek. Díky příznivému počasí jsme trávili co nejvíce času venku a tak jsme si dosytnosti užili pískoviště a nejrůznější hry na zahradě. Toto věkové období je charakteristické zvýšenou potřebou pohybu, běháním, vytvářením skupinek, honičkami. Děti měly dostatečný prostor pro dovádění podle svých představ. V dubnu jsme společně oslavili 2 svátky dětí. Projektové dny (Zdraví mne baví, Preventivní program policie, Můj přítel kniha) se setkaly s příznivým ohlasem. Děkujeme rodičům za podporu při projektovém dni „Vstávej semínko“, kdy jsme společně zasadili cibuloviny do ozdobného květináče i do truhlíku na parapetu a společně se těšili z jejich krásy i vůně. Také jsme si vyzkoušeli klíčení semen a semínek, vypěstovali jsme si řeřichu a ochutnali její štiplavou chuť. Hodně legrace jsme si užili při pokusu o výrobu másla a opravdu se nám povedlo máslo „utlouct“ v šroubovacích skleničkách. Zjišťovali jsme, jak rozdílně se utlouká máslo z různě tučných smetan (31%, 33% a 40%), jak chutná smetana, máslo a podmáslí. Měsíc duben jsme zakončili projektovým dnem „Čarodějnice v MŠ“, kdy jsme se sešli v převlecích, vyzkoušeli si kouzla, zahráli si hru s koštětem a na závěr se vydali hledat poklad od čarodějnic schovaný na školní zahradě. Potěšilo nás, že si děti, které se vypravily s oddělením zajíčků na školku v přírodě, vedly statečně. Paní učitelky je chválily, jak jsou samostatné, zvládly pětidenní pobyt bez rodičů na výbornou. Věříme tedy, že stejně dobře si povedou i děti, které se s námi zúčastní podzimní školky v přírodě, na kterou již máme zamluvený perfektní a prověřený objekt s vnitřním bazénem v Mozolově u Milevska. O podrobnostech ŠVP vás budeme v nejbližší době informovat.

 

V měsíci květnu se budeme zabývat tematickým celkem „Vím, kam patřím“ a jeho okruhy : „Moje rodina“ (povídejte si doma s dětmi o členech vaší rodiny, o vztazích, rolích jednotlivých členů rodiny užší i širší. Uvítáme zapůjčení fotografií z oslav, dovolené, výletu...). „Tady jsem doma“ (děti by měly znát celou adresu svého bydliště, typ bydlení = panelák, rodinný domek..., upevnit si znalosti o účelu jednotlivých místností v bytě, umět popsat cestu do školky, nakreslit dům, kde bydlí). „Praha, město kde žiji“ (děti by měly umět porovnat město a vesnici – typické odlišnosti, vědět základní informace o našem hlavním městě, umět rozlišit pojmy světadíl – země (republika) – město. Znát některé kulturní a historické památky, protékající řeku, způsob dopravy v Praze, mít povědomí o její historii i současnosti)- povídejte si s dětmi, přečtěte si některou z pověstí, vydejte se společně na procházku Prahou.V květnu nás čekají dva státní svátky (připomeňte si s dětmi, proč vznikly), my si společně ve školce připomeneme osvobození od fašismu projektovým dnem „Dějiny v nás“.Mezi svátky, na které se obzvláště těšíme, patří druhá květnová neděle – Den matek a také Mezinárodní den rodiny (15.5.). Těšíme se, že maminky překvapíme společným odpoledním setkáním na zahradě školky, kdy pro ně připravíme i nějakou dobrotu ke kávě a drobný dáreček. O podrobnostech budeme informovat v akcích na květen v šatnách a na stránkách školky.Jistě jste si všimli, že na naší zahradě přibyl nový vyvýšený záhon. Jedná se o akci pro MŠ ve spolupráci s městskou částí P4 a společností KOKOZA. V rámci této akce proběhne workshop pro děti (zúčastní se děti z ježečků), kde se dozvíme, jak a co na záhonu pěstovat. Budeme mít za úkol „uvařit“ s dětmi z našich výpěstků něco zajímavého a na závěrečném setkání účastníků na úřadě Městské části se svým výtvorem a zkušenostmi pochlubit. Tak nám držte palce. Usmívající se

Přejeme vám všem krásný a láskyplný měsíc květen . H + A

 

Píseň na květen: „Maličká su“

 

Báseň na květen:Naše rodina“

 Ze všeho mám nejraději

když se máma s tátou smějí

Mám je rád a oni mě

patříme si vzájemně

 

Pohybová hra na květen: „Miř a hoď“

(děti v kruhu, ve středu kruhu kuželka. Děti si rychle podávají míč. Na výzvu učitelky dítě držící míč se pokusí kuželku srazit) procvičíme základní pohyby s míčem – podávat, házet, mířit na blízký pevný cíl.

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS