Kategorie: Ježci

Ježci - únor 2018

Moc jsme se těšili, že si v lednu užijeme sněhu a s ním spojených venkovních radovánek. Protože nás však zima zatím překvapila poměrně teplým počasím, nezbylo nám, než si o ní jen vyprávět, koule a sněhové vločky dělat z bílého papíru a lyžování si vyzkoušet na koberci na papírových lyžičkách. Ale i tak jsme si leden hezky užili. Vyprávěli jsme si, jaké dárečky jsme našli doma pod stromečkem. V průběhu projektového dne „Tři králové“ jsme si zahráli na Tři krále a vám rodičům děkujeme, že jste nám poslali na ukázku kadidlo a pyritové „zlato“. Při projektovém dni „Bude zima, bude mráz“ jsme si prohlíželi v atlase naše nejznámější ptáčky, kteří u nás zůstávají na zimu, hráli jsme hry a zpívali a kreslili. Děkujeme za zobání pro ptáčky, je až s podivem, jak se k nám na zahradu do krmítek slétají i v tomto poměrně teplém počasí. Také děti s dobrůtkami nezapomněly pro asistenčního pejska, který nás ve školce naučil, jak se zachovat při setkání s cizím psem, jak se bránit při možném napadení, ale i to, jak se máme k pejskům i jiným zvířátkům chovat. Při projektovém dni „Ve zdravém těle zdravý duch“ jsme si upevnili poznatky a dovednosti důležité k podpoře zdraví, bezpečí a osobní pohody, poznatky o těle a jeho zdraví, o pohybových činnostech a jejich možnostech. Zacvičili jsme si s kroužky i na oblíbených balančních čočkách. V lednu jsme společně oslavili hned čtvery dětské narozeniny. Také dvakrát navštívila nová „čtecí babička“ v rámci Mezigeneračního projektu „Přečti“- paní Helena Váňová. Ale určitě největší událostí nového roku bylo to, že jsme v ježečkách přivítali novou paní učitelku Andrejku Juzovou, kterou si děti okamžitě oblíbily. Přejeme jí, ať se jí u nás líbí a ať má jen hezké vzpomínky na začátku své pedagogické kariéry.Usmívající se

 

V měsíci únoru dokončíme integrovaný blok „Vládne paní Zima“ tematickým celkem „Z pohádky do pohádky“ a začneme nový integrovaný blok „Objevujeme svět kolem nás“, a to tematickými celky „Země a Vesmír“ a „Každý něco dělá“. Únor je měsícem čekání na jaro a prodlužujících se dní. Rozkvétají vrby jívy a první jarní kytičky. Hned na jeho začátku nás čekají jednodenní pololetní prázdniny a po nich hned následuje týden jarních prázdnin, kdy bude provoz pro přihlášené děti z MŠ v odd. ježků. 14. února si společně připomeneme hezký svátek sv. Valentýna projektovým dnem „Mám vás rád“ a vyrobíme dáreček z lásky pro někoho, koho máme moc rádi. Až k nám do školky přijede mobilní planetárium, společně „poletíme do vesmíru“ a dozvíme se zajímavé informace o planetě Zemi. Budeme si osvojovat povědomí o sounáležitosti s ostatním světem, živou i neživou přírodou, lidmi, společností, celou naší planetou. Při příležitosti Mezinárodního dne mateřského jazyka si řekneme co je to mateřský jazyk a budeme si povídat o tom, jakými různými jazyky se hovoří ve světě. Zmíníme i různé významy slova jazyk, zahrajeme si slovní kopanou. Únor zakončíme Karnevalovým rejem v maskách a převlecích, povíme si o tradici Masopustu, naučíme se lidovou píseň a taneček k tomuto tématu. Vyzkoušejte si s dětmi doma, jak zvládají techniku trhání a vytrhávání papíru i práci s nůžkami – měly by umět nůžky správně držet a zvládat stříhání při správném sklonu nůžek a papíru. Budeme také rozvíjet dovednost techniky navlékání (korálky na šňůrku).

Prosíme Vás na druhé pololetí o papírové kapesníčky (krabice + v balíčcích + mokré ubrousky) a lepidlo KORES (prosíme střední velikost a tuto značku – jiná špatně lepí).

 

Básnička:

K Valentýnu

Slova ze všech nejmilejší

dovedou nás v srdci hřát

všichni přeci rádi slyší:

Mám Tě ráda!

Mám Tě rád!

 

Písnička:

Stála basa

Stála basa u Primasa

za kamnař stála

když Primaska zatopila

basa sama hrála

 

Dramatizace: Perníková chaloupka

 Vaše paní učitelky Helenka a Andrejka

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS