Kategorie: - krtci

Krtci - březen 2015

Začátkem měsíce února do školky přijelo divadélko s pohádkou "Hrátky s odpadky",
kde se děti formou humoru naučily, kam odpadky doopravdy patří. Představení bylo změněno kvůli nemoci v divadélku, ale to nám vůbec nevadilo. Navázali jsme na ekologické téma v rámci EVVO a ve školce jsme zažili další projektový den "Valentinská krabička". Děti si z papírových krabiček a recyklovatelných materiálů vyrobily krásné krabičky ve kterých si domů odnesly malé překvapení. U krtečků to žilo zápisem do školy, měli jsme natrénované básničky a písničky a zápisy proběhly dle očekávání velice dobře. Děti si ze školy přinesly zážitky a drobné dárky. Další z projektových dnů byl ve znamení červené barvy. Třída zářila červenými modely a při módní přehlídce jsme se moc nasmáli. Ale jako každý rok jsme se těšili na "KARNEVAL", který jsme si maximálně užili. Děkujeme rodičům, babičkám a příznivcům naší třídy za nápadité masky, všechny byly krásné a také za poskytnuté občerstveníčko a dobrůtky pro dobrou náladu. Zatancovali jsme si, v průvodu masek jsme si prohlédli jednotlivé masky a vše se vydařilo nad očekávání. Také jsme hojně krmili ptáčky, sypali jsme jim donesená semínka a zrníčka do krmítek na školkové zahradě a pozorovali jsme, kolik druhů žije v okolí naší školky. Děkujeme všem za spolupráci. Fotogalerii z akcí naleznete v únorové sekci. Smějící se

Jarní počasí nás navnadilo už na měsíc březen a budeme se snažit žít ve sportovním a zdravém duchu. Hned v úterý 3. března nás čeká sportovní den. Půjdeme si všichni zacvičit do tělocvičny ZŠ Kavčí hory, s sebou si nezapomeňte vzít do batůžku cvičební úbor - tepláky, legíny, triko a boty se světlou podrážkou a pití s neslazeným nápojem, protože celý týden budeme mít "Týden pro zdraví a bez cukru". Ve školce budeme mít neslazené nápoje - čaj, vodu, mléko...... prostě se těšíme na ovoce, zeleninu a zdravý týden plný cvičení. Zkuste to s námi dodržet i doma...je to jen týden.
Sledujte prosím nástěnky a informace v šatnách, aby vám neunikly žádné informace. Před námi jsou další projektové dny a to "Jaro v zeleném" a "Vstávej semínko holala", bližší informace naleznete v šatnách na nástěnkách. 

Pohádka pro sněženku
Stonek, dva lístky, a je venku
zelená kolébka pro sněženku.
J
eště je v zavinovačce,
je docela malá,
jinak by se polámala.
Takhle si může klidně spát
a lehounce se kolébat.

Kašpárek
Přijelo k nám divadlo,hádej, hádej, koho vezou,
koho by to napadlo, kamarádi z kufru lezou.
Nohy, ruce na šňůrkách, ten se směje, ten zas brečí,
neboj se a neměj strach, přišli jenom na kus řeči.

Vítej, vítej, Kašpárku, ty jsi ten nejveselejší,
poznáme tě na dálku, kamarád jsi nejsmělejší.
Rolnička ti zacinká, radost nese celým světem,
i když je jen malinká, rozesměje oči dětem.

Říkadlo
Zimo, zimo, táhni pryč,
nebo na tě vezmu bič.
Vytahám tě za pačesy,
za ty hory, za ty lesy.
Až se vrátím na zpátek,
svléknu zimní kabátek.

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS