Kategorie: Krtci

Krtci - červen 2018

V měsíci květnu jsme si užívali nejen krásného počasí na naší školní zahradě, ale také jsme hodně pracovali, hráli si a připravovali se na svátek, který maminky v tento měsíc slavily.
Ihned na začátku měsíce jsme si povídali o významu květnových státních svátků. Dále na nás čekala ukázka práce základní umělecké školy Lounských, kdy jsme se jako možní budoucí "uchazeči" :) dozvěděli bližší informace o jednotlivých oborech a byli jsme pozváni na dny otevřených dveří. Také jsme si prakticky zkusili naše sluchové a hudební dovednosti.
Tento měsíc jsme se věnovali tématu "Vím, kam patřím". Opakovali jsme si naše poznatky o Praze (základní historické památky,..) České republice. Zastavili jsme se i u oblíbených míst, která jsme již navštívili a na nejkrásnější místa naší republiky jsme se prostřednictvím krátkého dokumentu vydali. Spoustu z nás zaujala naše chráněná zvířata.
V dalším podtématu jsme se věnovali rodině a samotnému místu, kde bydlíme. Zkusili jsme si vybavit adresu a postavit dům, ve kterém bydlíme ve vztahu ke školce ze dřevěné stavebnice, což nás hodně bavilo a bylo nám líto stavbu zbořit.
Na další akci - "Levandulový den" jsme se pilně připravovali. Malovali jsme akrylovou barvou maminkám vybraný hrneček, který jsme si mohli podle vlastní fantazie ozdobit. Pěstovali jsme do nich slunečnice a svědomitě se o ně od semínek starali. Učili jsme se k tomu hezkou básničku, kterou jsme společně přednesli. Nakonec jsme se pustili do výroby květinky z barevných papírů. Úsilí, které jsme do jejich vytvoření dali, se vyplatilo - květinky byly krásné. V samotný den, na který jsme čekali, nám počasí příliš nepřálo, ale i tak Vám za účast na této akci děkujeme. Deště jste se nezalekli a levandulemi jste naší zahrádku moc hezky osázeli. Následující den - 17. 5. jsme se dozvěděli něco ze života hmyzu.
Slunečné počasí jsme podpořili nejen jógovým pozdravem Slunci, ale i novou písničkou "Hřej Sluníčko, hřej", kterou jsme se pěkně naučili.
Celý měsíc jsme se také starali o námi osázené truhlíčky s letničkami, které jsme zaseli minulý měsíc v rámci projektového dne a brzy nám vykvetou.
Za zmínku také stojí, že jsme na konci měsíce velmi úspěšně obstáli při cvičném požárním poplachu.

Poslední společně strávený měsíc započneme oslavou mezinárodního dne dětí, na který jsme se celý předchozí týden těšili. Usmívající se V měsíci červnu si budeme užívat kamarádů a nadcházejícího léta. Budeme si povídat o plánovaných prázdninových cestách, ale i o tom, co v tomto měsíci na polích i zahrádkách dozrává. Hodně času i nadále budeme trávit venku. Před prázdninami se nejen v rámci primárně preventivního programu dozvíme, jak se chránit před úrazy a dalšími nebezpečenstvími, se kterými se můžeme setkat. V neposlední řadě si budeme opakovat poznatky z celého školního roku.
Oficiální slavnostní rozloučení s předškoláky proběhne 6. 6. od 15 hodin na zahradě MŠ. V rámci další akce 12. 6. s názvem "Vlakem nebo lodí" budeme cestovat a poznávat nové země, jejich tradice a zvyky.
Brzy se čas nachýlí a nám nezbyde, než popřát budoucím školákům mnoho úspěchů a radosti nejen na jejich školních, ale i životních cestách. Děti odchází do prvních tříd motivované a dostatečně připravené. S některými předškoláky se ještě po prázdninách uvidíme, ale s převážnou většinou se rozloučíme. Popřejeme jim tedy hodně štěstí a budeme se těšit někdy v budoucnu na další setkání..!

Vaše paní učitelky

Vilma a Jitka


Básnička: "Červenec"

Červenec to je věc,
začínají prázdniny,
můžeš sbírat maliny
nebo taky jahody
a cákat se u vody,
borůvkami natřít nos,
každý může chodit bos,
hledat hříbky na mechu,
trochu dělat neplechu,
chodit pozdě spát,
celý den si hrát
na kovboje, na zloděje,
pořád se tu něco děje.

 

Písnička: "Pátá"

Hodina bývá dlouho trpělivá
A potom odbíjí PÁTÁ
A tak tu zpívám slova mlčenlivá
O tom, že pomíjí PÁTÁ.
Zvonek zvoní, škola končí po schodech se běží
Novák leze po jabloni a je náhle svěží
Bláznivej den
a já smíchem umírám
Kdosi mě kárá a páni já nenabírám neboť

PÁTÁ právě teď odbila
PÁTÁ právě teď odbila
PÁTÁ právě teď odbila NÁM

Pohybová hra: Žabí závody
Z balančních čoček vytvoříme 2 dráhy – start a cíl. Úkolem dětí (ve dvou družstvech) je doskákat ze startovní čočky do cíle jako žába. Na cílovou čočku musí každé dítě skočit jako žába na kámen. Po vystřídání všech dětí vyhrává nejrychlejší družstvo.

Honzo, vstávej!

Červenec to je věc,

začínají prázdniny,

můžeš sbírat maliny

nebo taky jahody

a cákat se u vody,

borůvkami natřít nos,

každý může chodit bos,

hledat hříbky na mechu,

trochu dělat neplechu,

chodit pozdě spát,

celý den si hrát

na kovboje, na zloděje,

pořád se tu něco děje.Více zde: https://ms-blatno.webnode.cz/zasobnicek-basnicek/basnicky-o-letu/

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS