Kategorie: Krtci

Krtci - duben 2018

V březnu, ač jsme se věnovali tématu "Jaro v trávě a na zahradě", nás překvapila sněhová nadílka. Mrazů jsme využili a zkusili si, jak umí čarovat a vodu nám přemění během několika hodin v led. Moc nás to bavilo a na výsledek jsme se těšili. S pomocí atlasů rostlin a dalších obrazových materiálů jsme se učili poznávat některé jarní květiny a keře. Povídali jsme si o znacích jara a těšili se, až ho budeme moci plně prožít na naší školní zahradě a pozorovat změny v přírodě naživo. Hodně jsme také pracovali v našich sešitech. 7. března nás navštívilo divadélko se změněným programem na " Princezna Pampeliška", které se nám velmi líbilo. V následujícím týdnu jsme si hráli na opravdovou školu - povídali jsme si o tom, jak to v takové škole chodí, plnili jsme nejrůznější úkoly, hráli si s písmenky a slovy, pracovali na interaktivní tabuli a i nadále zkoušeli práci v časovém limitu. I nadále prosím opakujte doma s dětmi celé své jméno, jména rodičů a adresu bydliště, některým dětem to stále dělá obtíže. 19. března jsme v rámci primárně preventivního programu plnili aktivity zaměřené na osobní bezpečí a podporu pozitivních vztahů v kolektivu. A následující den - 20. března jsme na první jarní den s říkankou odemkli školní zahradu kouzelným klíčem a přivítali tak nadcházející pestré období. Do jarní tvorby a výzdoby jsme se pustili s velikou chutí. Další pokus, v rámci kterého jsme soutěžili ve skupinách, byl ryze luštěninový - pokoušeli jsme se naklíčit ve skleničkách s vatou čočku, hrách a malé a velké fazolky. Posledním tématem, kterému jsme se v měsíci březnu věnovali, bylo "Svátky jara Velikonoce". Tento týden jsme doslova žili přípravami a čekáním na tuto krásnou dobu oslav a veselí. Připomněli jsme si zvyky, tradice a pověry, které se k těmto svátkům vážou (půst, úklid, příprava velikonočních pokrmů, koleda,...). Hlavně jsme se dozvěděli, jak se jednotlivým dnům o velikonočním týdnu říká a jaké zvyky jsou s nimi spojeny. Barvili jsme vajíčka, učili se koledu, "pletli" košíčky z barvaných papírů, připravovali přáníčko a čekali na sladkou výslužku, kterou jsme si odnesli domů. Tímto moc děkujeme rodičům za donesení vyfouknutých vajíček! :) V neposlední řadě je třeba zmínit, že jsme si v rámci světového dne vody připomněli její důležitost nejen pro člověka, ale pro celou přírodu a také jsme se několikrát těšili z návštěvy naší "čtecí babičky".

 

Měsíc duben započne prvním aprílem, kdy je dovoleno vyvést kamarády žertíkem. :) Ve třídě se však společně setkáme až 3. dubna, kdy se budeme věnovat nadále tématu jara. Připomeneme si nejen hospodářská zvířata a jejich mláďata, ale zaměříme se i na zvířata volně žijící. 6. 4. proběhne projektový den s názvem "Zdaví mě baví", kdy si zopakujeme jak je důležité o své zdraví pečovat a osvěžíme si, jakým způsobem. 11. dubna zavítá do naší školky Policie hl. m. Prahy s primárně preventivním programem, ve kterém se dozvíme spoustu zajímavých a důležitých informací. 12. dubna si budeme pěstovat z doneseného semínka rostlinku, o kterou se budeme starat, a to v rámci projektového dne "Vstávej semínko holala!". Další velmi hezký projektový den ponese název "Můj přítel kniha". V tento den - 23. 4. si děti mohou do školky přinést svou oblíbenou knihu, kterou si společně prohlédneme a popovídáme si o ní. Zároveň budeme v tento den plnit tamaticky zaměřené aktivity. Ke konci dubna nás čeká tematický celek "Vím, kam patřím", který započneme a nese podtémata "Moje rodina", "Tady jsem doma" a "Praha, město kde žiji". 27. dubna ovládne naší školku čarodejnický rej - budeme plnit čarovné aktivity a můžeme si donést vlastní čarodejnický převlek. :)

Ve dnech 3. - 6. 4. si můžete přinést narychlenou cibulovinu v květináči, kterou si slavnostně s dětmi dopoledne zasadíme na naší zahradě do ozdobného velkého květináče. Každá třída má svůj vlastní květináč, který rozzáří naší jarní zahradu. Budeme se moc těšit. :)

Vaše paní učiteky

Jitka a Vilma

 

Básnička: Krtek

Já tě, krtku, znám, tys nám podryl stráň.
Teď je naše zahrádka samá krtčí hromádka.
Krtek na to: "Hochu, chval mě ještě trochu.
Nakroutím si černý fousek, poryju vám ještě kousek."

Opakujeme: Půjdu k zápisu

 

Písnička: Máme rádi zvířata

Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata,
protože jsou chlupatá a mají hebkou srst.
(srst srst srst srst srst srst srst)

V zoologické zahradě, zahradě, zahradě
nehlaďte lva po bradě, ukousne vám prst.
(prst prst prst prst prst prst prst)

Chybuje ten kdo lvu skrz tu mříž svou ruku podá
I když máme deset prstů, každýho je škoda.
Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata,
Protože jsou chlupatá a mají hebkou srst.
(srst srst srst srst srst srst srst)

...

Opakujeme: Na políčku v jetelíčku

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS