Kategorie: Krtci

Krtci - leden 2019

Měsíc prosinec nás zahrnul množstvím akcí a aktivit. Nejprve jsme začátkem adventního období vyzdobili ochozy a rozsvítili vánoční stromeček na školkové zahradě a už jsme se těšili, až nás navštíví Mikuláš s čerty a anděly. Mikuláš z knihy hříchů připomněl, kdo se čím provinil. Na znamení slibu polepšení čmárnul čert každého na tvář začerněnou rukou. Děti dostaly jako nadílku v balíčku pastelky, deníček, perník, oříšky a bramboru. (Děkujeme studentům SOŠS Kavčí Hory za autentický prožitek a rodičům z KR za aktivitu při přípravě balíčků pro děti).
7.12. jsme se s dětmi již podruhé zúčastnili akce „Vítání občánků“ na radnici Prahy 4 v Táborské ulici, kde děti svým krásným vystoupením umocnily slavnostní obřad.
Tradiční akce „Vánoční trhy“ se zúčastnilo hodně rodičů. Máme radost, že jsme vás potěšili doprovodným programem – vystoupením jednotlivých tříd na ochozu u myšek. Při posledním společném vystoupení dětí dokonce začal padat sníh, což vánoční atmosféru umocnilo. Děkujeme za podporu celé této akce, jejíž výtěžek bude použit pro potřeby dětí MŠ, i za podporu při souběžné akci „Pečeme pro Petera“
Vánoční nadílka ve třídě krtků byla letos pestrá: děti pod stromečkem našly především cvičební a balanční pomůcky, didaktické hry a výtvarné potřeby a vytoužený krásný kočárek pro panenky. Děkujeme rodičům z KR za obstarání a zabalení knížek, které si děti odnesly jako překvapení domů. Děkujeme také rodičům, kteří přispěli ke slavnostní atmosféře nadílky drobným občerstvením, i dětem, že se s ostatními kamarády o dobroty rozdělily.
Těšení se na Vánoce jsme vyplnili povídáním si o vánočních zvycích a obyčejích, děti vzpomínaly na své zážitky z minulých Vánoc, vyráběli jsme přáníčka a zdobili třídu, povídali si o zimním slunovratu, oslavili narozeniny dětí ve třídě, přivítali čtecí babičku, hráli si uvnitř i venku a těšili se a těšili..

V měsíci lednu nejprve dokončíme tematický celek okruhem „Co jsme měli pod stromečkem“, kdy si budeme povídat o tom, jak jsme prožili vánoční svátky, a okruh „Tři králové“, kdy si budeme společně povídat o této tradici a vyrobíme si tříkrálovou korunu. Poté začneme nový tematický celek „Vládne paní zima“ s okruhy „Zvířátka v zimě“ a „Zimní hry a sporty“.
Budeme pozorovat zimní přírodu a ptáčky na krmítkách na zahradě MŠ. Rozšíříme si poznatky o přezimování zvířat a o našich možnostech, jak jim můžeme pomoci přečkat zimní období. Zkusíme pozorovat ve sněhu otisky stop zvířat i naše vlastní.
Těšíme se, že využijeme zimního počasí k venkovním hrám a pokusům se sněhem a ledem, zopakujeme si, jaké známe zimní sporty a zkusíme je vhodně pantomimicky zpodobnit. Při společném koulování si upevníme návyk správného nápřahu při hodu horním obloukem.

18.1. se s dětmi zúčastníme dalšího „Vítání občánků“ na radnici v Táborské ulici

Informace o všech chystaných akcích pro měsíc leden najdete na stránkách MŠ a na nástěnce v šatně.

Z básniček, písniček a her na leden představujeme:

písnička: Huboval vrabčák na zimu

Huboval vrabčák na zimu

škoda, že nemám peřinu

studí mě nohy, mrzne mi nos

protože skáču i v zimě bos

 

básnička: Ježek v zimě (Jan Čarek)

Kam se ježek v zimě schoval?

Neklouzal se, nesáňkoval

Zahrabal se pod listí

od té chvíle spí a spí.

 

Zahrabal se do země:

Lidičky, vzbuďte mě

až zavoní fialky

zapískají píšťalky.

 

pohybová hra: Na dva mrazy (honička)

My jsme zmrzlí bratři, hrozní, jak se patří

1.) Já mám nos červený

2.) Já do modra zbarvený

Kdo z vás se nás nebojí, ten ať chvilku postojí!

děti: My se mrazu nebojíme, běháme a dovádíme!

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS