Kategorie: Krtci

Krtci - říjen 2018

Měsíc září utekl jako voda. Nesl se ve znamení vzájemného poznávání se a vyprávění o spoustě zážitků, které jsme za léto prožili. Přivítali jsme na zahradě naší školky nově přijaté děti písničkou „Kluci kočičí“, kterou jsme se společně naučili. V centrálním parku jsme se zúčastnili dvou velkých akcí: „Rozloučení s létem“ a „Prezentace záchranného systému“. S dětmi jsme odevzdali příslušníkům jízdní policie pečivo, které jsme společně s dětmi ostatních tříd sušili pro tyto příležitosti. Přivítali jsme první podzimní den a připomněli si střídání ročních období. Připomněli jsme si také Den české státnosti vyprávěním legendy o svatém Václavovi, jeho životě a smrti a vyrobili jsme si slušivé „svatováclavské“ koruny. Také jsme společně oslavili svátky a narozeniny dětí, učili se vymyslet a vyslovit hezké blahopřání.

Třída krtků je v letošním roce velmi živá, aktivní. Děti jsou stále plné nápadů. Hodně sdělují své zážitky, názory i potřeby. Rychle reagují na veškeré podněty, aktivně se zapojují do všech činností a ochotně si vzájemně pomáhají a spolupracují. Řešíme problémy s nižší pozorností, někdy trochu zbrklostí. Děti někdy reagují rychleji, než přemýšlejí, jsou velmi soutěživé, což není vždy žádoucí, zvlášť v tak vysokém počtu dětí ve třídě. Méně průbojné děti mohou pociťovat nedostatek času a prostoru pro sebevyjádření. Prosíme vás, abyste i doma dbali na to, aby vám děti neskákaly do řeči, trénujte krátkodobá intenzivní soustředění se na věc a dokončování činností. Také prosíme o důslednou kontrolu zacházení s příborem a stolování jako takové. Chválíme však, že si umí po sobě uklízet věci, udržují si své věci v pořádku (oblečení i penály).

V měsíci říjnu se budeme zabývat tematickým blokem „Podzim hraje všemi barvami“ a jeho okruhy „Na zahradě a na poli“ a „Máme rádi les“. Přichází podzim a my společně pozorujeme změny v přírodě. Upevňujeme si poznatky o tomto ročním období. Povídáme si o činnostech na zahradě a na poli. Budeme si povídat o významu plodin a jejich využití. Učíme se roztřídit plodiny na ovoce a zeleninu, hrajeme si na obchod. Při plánované akci „Moje zdravá snídaně“ ochutnáme přinesené ovoce a zeleninu, zapojíme všechny smysly, které zapojit dokážeme. Společně uklidíme podzimní zahradu a vyrobíme si něco nápaditého z nalezených přírodnin. Zopakujeme si již známé básničky, písničky a říkadla vztahující se k tomuto tématu a jistě se i nějaká nová naučíme.

Těšíme se na vás všechny na naší tradiční společné akci „Štrůdliáda“ a držíme si palce, abychom letos vyhráli MY u KRTKŮ!!! Přebytky z této akce budou opět nabídnuty do potravinové banky a tak suroviny i vaše práce strávená nad pečením přispějí k dobré věci.

Přejeme vám všem krásné podzimní dny plné sluníčka.

H+V

 

Básnička: Podzim

Poslední květ na záhonku

poslední zvuk ptačích zvonků

poslední den u rybníčka

poslední kuk do sluníčka

které už je za horami

to se léto loučí s námi

 

První zralá švestka v sadě

první mrazík na zahradě

první ocún u lesíčka

první výstřel na zajíčka

první žluté listí v trávě

to k nám přišel podzim právě

 

Písnička: Vlaštovičko, leť

Vlaštovičko, leť

už je na tě čas

listí žloutne, poletuje

po strništi vítr duje

bude brzy mráz

 

Pohybová hra: Do hnízda

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS