Kategorie: Myšky

Myšky - duben 2018

Do kolektivu myšek jsme přivítali další nové děti. I nadále se zaměřujeme na adaptační program: na pěstování základů hygienických a sebeobslužných návyků a také na postupné zvládání složitějších úkolů a prodlužování vytrvalosti při jejich činnostech. Neustále si opakujeme třídní pravidla a pravidla bezpečného chování v MŠ. Až na drobná stýskání probíhají adaptace bez problémů. 7.3. k nám do školky zavítalo divadlo s pohádkou "Princezna Pampeliška" náhrada za  pohádku "Šel zahradník do zahrady". Představení se dětem líbilo. 13.3. v rámci dopoledního programu škola hrou jsme si ukázali a pověděli něco o škole. Moc nás potěšilo, že umíme počítat do tří, pojmenovat a určit barvy, poznat svoji značku a značku kamaráda. Prostřednictvím obrázků, vyprávění jsme se seznamovali a pojmenovávali domácí a hospodářská zvířata, povídali jsme si čím se živí, jak se ozývají a jak se jmenují jejich mláďata. Také se na nás přišla podívat klinická logopedka paní Daniela Palodová, které jsme ukázali jak dobře máme ohebný jazýček. 20.3. Ačkoliv to venku na jaro nevypadalo,přesto jsme si všichni užili tradiční odemykání zahrady se společnou jarní říkanku. 23.3. V rámci programu "Všechny barvy vody", jsme s dětmi oslavili Světový den vody. Vysvětlili jsme si její koloběh a připomenuli si také její důležitost pro život. Závěr měsíce března se nesl ve znamení příprav na nadcházející velikonoční svátky. S dětmi jsme se si povídali o velikonočních zvycích a tradicích, nazdobili jsme si vajíčka, zaseli osení, naučili jsme se velikonoční básničky a zahráli si hry s velikonoční tématikou.


Co nás čeká v dubnu? Hned začátkem tohoto měsíce nás čeká sázení cibulovin do našeho ozdobného květináče. Děti si mohou přinést cibulku libovolné rostlinky, kterou si společně zasadíme do květináče nebo na naší školkovou zahrádku. Cibulky kytiček můžete nosit  3.- 6. 4. dopoledne, předem děkujeme. V rámci Světového dne zdraví si budeme povídat  o zdravých nezdravých věcech.  Zahrajeme si hru "Na lékaře". 12. 4. při dopoledním programu "Vstávej semínko holala"  si dáme naklíčit semínka řeřichy, hrachu a čočky, o které budeme v následujících dnech pečovat a pozorovat je. 23.4. si budeme povídat o našich nejoblíbenějších knížkách, které si děti můžou přinést s sebou na ukázku do školky. 30. 4. nás bude čekat každoroční a u dětí velmi oblíbený „Rej čarodějnic“ a už teď si můžete s dětmi začít připravovat čarodějnické kostýmy. V měsíci dubnu nás čeká poslední podtéma „Jaro v trávě a na zahradě“. Budeme pozorovat změny v přírodě a sílu jarního sluníčka, které pomalu a jistě změní barvu přírody na zelenou. Hledat a pojmenovávat jarní kytičky a rozkvétající stromy i probouzející se hmyz na naší zahrádce i v blízkosti MŠ.
Ke konci tohoto měsíce se připravíme na nový tematický celek :„Vím kam patřím“ , který zahrnuje tato podtémata: 1. Moje rodina, 2. Tady jsem doma a 3. Praha město, kde žiji.

A opět nás budou čekat básničky, písničky, pohybové hry, výtvarné i pracovní činnosti vztahující se k výše uvedeným podtématům.
 

Básnička: Sedmikráska

Když sluníčko vychází,
sedmikráska vstává,
lístečky si spočítá,
na sluníčko mává.

Když sluníčko zapadá,
sedmikráska vadne,
ke spánku se ukládá,
do postýlky chladné


Písnička:
Travička zelená

Travička zelená,
to je moje potěšení,
travička  zelená,
to je moje peřina.

Když si smyslím,
na ni sednu,
když si smyslím,
na ni lehnu.
Travička zelená,
to je moje peřina.
 

Pohybové hry:
"Kvíteček- domeček"
"Na barevné kytičky“

                                                                                                                                     Jaruška a Mirka

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS