Kategorie: Termíny akcí, Myšky

Myšky - leden 2021

Po vánočních svátcích jsme se opět sešli se svými kamarády a až na pár výjimek v plné sestavě. Paní učitelka Jana musela bohužel kvůli protiepidemickým opatřením a zavřeným školám zůstat doma vzhledem k distanční výuce své dcery. O všech událostech ji ale budeme průběžně informovat a těšit se na její návrat, až to situace dovolí.

V prvním lednovém týdnu jsme ještě zavzpomínali na Vánoce, povídali si jaké překvapení nás čekalo pod stromečkem, s jakými vánočními zvyky jsme se seznámili a některé děti nám přinesly ukázat své dárky a jiné nám je nakreslily. Na Tři krále jsme si s dopomocí ozdobili tří královskou korunu, seznámili se s koledou „My tři králové“ a procvičili horní oblouk vytvořením ocasu na kometě. Odstrojili jsme všechny vánoční stromečky a tím zakončili vánoční období.

Prosincovou výzdobu v šatně jsme vyměnili za sněhuláčky malované křídou, mrazíky kreslené inkoustem a zmizíkem, přezimující medvědy a ptáčky zobající z krmítek. Vše jsme postupně prokládali tematickými pracovními listy, které rozvíjely pozornost, logické myšlení a orientaci. Nechyběla ani básnička či pohybová hra vztahující se k probíranému tématu.

Od druhého týdne jsme se pustili do nového tematického celku: “Vládne paní zima“. A zima nám skutečně vládla- přichystala pro nás sněhovou nadílku. Děti měly velkou radost. Na zahradě válely sněhové koule a dokonce se jim podařilo postavit i pár sněhuláků. Pozorovali jsme vlastní stopy, ale i ty od místních zvířátek. Pověsili jsme ptáčkům lojovou kouli od Rozinky a za to jí moc děkujeme Usmívající se. Určitě budeme rádi, když se ještě někdo připojí, a přinese zrní do krmítek nebo jiné dobroty pro ptáky. Poznávali jsme volně žijící živočichy, kteří potřebují naši pomoc (krmelce, krmítka) a zvířata, která v zimě spí. K tomuto tématu jsme využili jejich obrázky a specifické stopy a také si ujasnili, kde všude se s nimi děti mohou setkat a rozeznat je podle otisků ve sněhu či blátě.

Poslední týden v lednu jsme se seznamovali se zimními sporty. Děti se zaujetím vyprávěly, jaké zimní sporty znají a se kterými se již seznámily nebo si je vyzkoušely. Pantomimicky jsme si předvedli některé sporty a náramně se u toho nasmáli. Také jsme si pomocí souboru kartiček řekli, jak je důležité se při určitých sportech chránit, abychom předešli zbytečným úrazům. Aktivně jsme trénovali hod na cíl papírovou koulí a stavěli sněhuláky z víček od pet lahví.

V neposlední řadě jsme popřáli Nikolce k narozeninám a Sebíkovi k svátku a ti nám na oplátku přinesli něco na zub. Na fotky z ledna se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

Rodiče prosíme, aby s dětmi i nadále trénovali oblékání a seznamovali je s jejich oblečením. Stává se, že nám tvrdí, že to např. nejsou jejich boty, kalhoty atd.

Na druhé pololetí opět prosíme o papírové kapesníky (balíčkové + krabicové + vlhčené) a lepidlo Kores v tyčince.

 

A co nás bude čekat v únoru?

Začátkem měsíce přivítáme do našeho kolektivu dalšího nového chlapečka Štěpána.

Budeme se zabývat poslední tematickou částí: “Z pohádky do pohádky“, která bývá u dětí velmi oblíbená. Do školky si mohou přinést svoji oblíbenou pohádku – knihu, CD,DVD i třeba pohádkovou postavičku, loutku, maňáska Usmívající se.

17. února se děti mohou těšit na maškarní hrátky (karneval). Mohou přijít v libovolných kostýmech a přinést si malé občerstvení.

Druhá polovina února bude ve znamení nového tematického celku s názvem: „Objevujeme svět kolem nás“. Seznámíme se s časem, rozdělením dne, běžnými činnostmi během dne, povoláním našich rodičů a náplní jejich práce. Také se zamyslíme nad tím, čím by se děti chtěly zabývat, až vyrostou.

 Na konci února nás čekají jarní prázdniny, během kterých bude provoz školky omezen.

 

Únor (básnička)

Únor bílý pole sílí,

každou chvíli vítr kvílí.

Až se v lese vytančí,

ozve se zpěv skřivánčí.

 

Červená karkulka (básnička)

Vlku, vlku, zprávu nesu

vyhýbej se radši lesu

Myslivec v něm roznáší,

že ti kožich vypráší

 

Pec nám spadla (písnička)

Pec nám spadla, Pec nám spadla,

kdopak nám ji postaví,

starý pecař není doma

a mladý to neumí

 

Zavoláme kominíka,

ten má v ruce kladivo

dá do toho čtyři rány

hop a je to hotovo

 

Pohybové hry

„Na vlky a karkulky“

„Trpaslík ztratil čepičku“

 

 

 Klidné únorové dny přejí

Vaše paní učitelky Jana a Mirka

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS