Kategorie: Myšky

Myšky - říjen 2018

První měsíc nového školního roku děti zvládly bez větších potíží, jsou velmi šikovné a na školkový režim si po dlouhých prázdninách zvykly během několika dní. Máme za sebou spoustu práce: na začátku měsíce jsme se věnovaly opakovaní pravidel, především těch o slušném chování, která stále procvičujeme. Povídaly jsme si o prázdninových zážitcích a děti přinesly spoustu fotografií, krásné prázdninové deníky a suvenýry jako například mušle, o které se někteří podělily i s kamarády. Zážitky z prázdnin jsme si samozřejmě i namalovaly. A jako vzpomínku na cestování jsme si vyrobily jednu mořskou příšeru a naučily se jednu mořskou písničku (Tři citronky). Šatnu jsme si vyzdobily velkoplošným obrázkem naší školky, na které každý chlapec i holčička z Myšek mává z okýnka. A když už jsme byly u těch kamarádů, tak si každý jednoho kamaráda vybral a krásně ho namaloval (dílka můžete obdivovat na nástěnce v šatně Usmívající se). Při tom všem jsme opakovaly zářijovou pranostiku, básničku „Září klepe na vrátka“, písničku o „Myšce tanečnici“, hrály jsme smyslové i pohybové hry.

Září nám končilo svátkem svatého Václava, a tak ani v Myškách nemohla u této příležitosti chybět malá oslava, při které si děti nadšeně vyrobily svatováclavskou korunu.

 

Začíná nám podzim a čeká nás druhý tematický celek: „Podzim hraje všemi barvami“. Budeme si povídat o tom, jak se na podzim chovají zvířátka, jak se mění příroda a co všechno si na nás může vymyslet počasí. K tématu nás čeká spousta tvoření a malování s tradičními materiály, ale také s přírodninami. Zároveň se budeme snažit posilovat svoje zdraví mimo jiné pravidelným ranním cvičením, relaxací a pohybovými hrami, které mají děti velmi rády. Hned na začátku měsíce, v úterý 2. října za námi měli přiletět do školky dravci – bohužel z důvodu nemoci pana sokolníka dorazí v jiném, náhradním termínu. Ve středu 10. října odpoledne se bude na zahradě konat oblíbená „Štrůdliáda“, na které přivítáme i rodiče. V půlce října zavítá do školky divadélko s představením „Co malí medvědi o podzimu nevědí“. A na konci října nás opět čeká státní svátek, u jehož příležitosti si něco pěkného vytvoříme.

Protože nám přibývá oblečení, trénujte prosím s dětmi samoobsluhu při oblékání.

V pondělí a úterý 29-30. října jsou školní prázdniny a školka bude mít omezený provoz, prosíme o nahlášení docházky dětí.

Děkujeme

Paní učitelky Mirka a JanaUsmívající se

 

Pranostika:

Říjen když blýská, zima plíská.

 

Báseň:

Draku, už se nebe mračí, vyceň svoje zuby dračí.

Z pole silný vítr fouká, draků je tu plná louka.

Až vyletíš do obláčku, zamávej nám milý dráčku!

 

Píseň: Medvědí trápení

Starý medvěd vzdychá, že ho v puse píchá,

Že ho bolí v zubu díra, až bolestí už už zmírá

A že prosí lištičku, ať mu půjčí mastičku.

 

Ach medvídku hloupý, mast tě nevykoupí,

Prospěšnější nežli mast ta, byla by ti zubní pasta,

K doktoru běž, nebuď hloup, nech si zoubek vytrhnout.

 

Pohybová hra: Kuba řekl

Vyvolávač stojí před skupinou dětí a říká: „Kuba řekl vzpažit“. „Kuba řekl dřep, vztyk,…“. Děti musí pohyb provést jen tehdy, když to řekl Kuba. Pokud je toto rčení vynecháno, nesmí pokyn splnit.

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS