Zdroj: https://www.ksidlisti.cz/mskp/terminy-akci/krtci-unor-2021  •  Vydáno: 26.2.2021 12:55  •  Autor: Jana Vrbová

Krtci - únor 2021

Hodnocení za únor

Zdravíme vás z Krtků. Měsíc únor nám velice rychle uběhl. Sněhová nadílka v Praze nám dovolila užít si do sytosti bobování na kopci a dovádění ve sněhu.

Dokončili jsme tematický celek "Vládne paní zima". V okruhu "Z pohádky do pohádky" jsme se hlouběji zabývali pohádkou "O dvanácti měsíčkách". Děti rozvíjely svoji fantazii ve vymýšlení pohádek podle pohádkových kartiček, takže jsme se kolikrát nestačili divit, co vše se může v pohádkách přihodit a co všechno je možné dohromady zkombinovat :-)

Karneval ve školce se nám moc vydařil. Děkujeme rodičům za podporu této akce, děti měly nápadité kostými, mnohdy i nápaditě doma vyrobené, nebo doplněné vlastní tvorbou. Naučili jsme se nové hry, básničky a písničky vztahující se k období masopustu a připomněli si masopustní tradici.

O jarních prázdninách jsme se sešli ve třídě Ježků v omezeném provozu, ostatní děti si užívaly volných dnů v předjarní přírodě.

Na fotky z února se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

Krtci na březen

Pokračujeme tematickým celkem "Objevujeme svět kolem nás" a to jeho okruhy "Země a vesmír", "Co děláme celý den a celý rok" a "Každý něco dělá". A protože v březnu přijde jaro, zahájíme nový tematický celek: "Jaro je tu, má zelená křidélka". Připomeneme si první jarní den a odemkneme zlatým klíčem školkovou zahradu a její hrací prvky, abychom si je mohli v případě příznivého počasí zase začít užívat.

Vzhledem k epidemiologické situaci a nastaveným opatřením dbáme na zvýšenou hygienu. Dohlédněte prosím na děti i doma, zda si správně (a dostatečně) umývají ruce.

Prosíme o zvýšenou pozornost v souvislosti se zdravotním stavem dětí. V případě, že máte podezření na jakékoli onemocnění (včetně rýmy), omluvte děti ze školky a nevystavujte ostatní možnosti karantény, či případně rovnou onemocnění. Děkujeme vám, že se snažíte tato opatření dodržet. Jen díky vaší ohleduplnosti jsme stále ještě nebyli v karanténě od začátku vypuknutí onemocnění covid-19, na rozdíl od jiných MŠ.

Přejeme vám všem hezké jaro, hodně sluníčka, ptačího zpěvu a hlavně zdraví. H + V

 

básnička: BŘEZEN

Březen s sebou jaro nese

zelená se všechno v lese

sněženky si cestu razí

na louce i někde v mlází

 

písničky na téma "profese, povolání, zaměstnání"

Šel zahradník do zahrady, Já jsem muzikant, Šly panenky silnicí...

 

sluchová hra: Probouzení hvězdiček

(1 dítě zvoník, děti sedí v tureckém sedu volně v prostoru, mají zavřené oči). Komu zvoník zazvoní za zády, zařadí se za zvoníka a pokračuje za ním. Postupně se utvoří hvězdná dráha-had). Cílem je rozlišení zvuku, rozvoj soustředění , uvědomnění si prožitku ze hry