Zdroj: https://www.ksidlisti.cz/mskp/terminy-akci/jezci-cerven-2021  •  Vydáno: 29.6.2021 21:50  •  Autor: Jana Vrbová

Ježci - červen 2021

Poslední měsíc v letošním školním roce 2020/2021 jsme v MŠ zahájili oslavou svátku „Den dětí“. Počasí se nám naštěstí vydařilo, celé dopoledne (2. června) jsme trávili na zahradě MŠ, kde probíhal dopolední program „Indiáni“. Děti si vyzkoušely spoustu zajímavých aktivit a soutěží. V neposlední řadě je čekala i jízda na ponících, kterou si moc užily. Děkujeme rodičům, že pro děti nachystali krásné indiánské kostýmy.

Máme za sebou také akci pro rodiče našich předškoláků – rozloučení s dětmi, které odchází v září do 1. třídy. Všem předškolákům přejeme hodně úspěchů, ať se jim ve škole líbí a jsou spokojení. Budeme rádi, pokud k nám do školky při nějaké příležitosti opět zavítají.:-)

V červnu jsme si s dětmi probrali tématický celek „Léto je tu, hurá na prázdniny“. V ranním komunikačním kroužku jsme si povídali o tom, kam se s rodiči chystáme na prázdniny a zavzpomínali jsme si také na loňské léto. Děti namalovaly krásné sluníčko, vyrobily si housenku z barevných papírů a tvořily zvířátka z modelíny. Celý červen jsme také opakovali abecedu, číslice, jednoduché počty, barvy a tvary. Zaměřili jsme se také na spolupráci ve skupinách – pomocí soutěží družstev. Závodili jsme v běhu, vyzkoušeli si přetahování s lanem nebo si zahráli na „hudební skupinu“ s různými nástroji. Zároveň jsme si zopakovali známé písničky a říkanky, které jsme se učili v průběhu celého školního roku. Vzhledem k velkému teplu po celý měsíc jsme většinu dopoledního i odpoledního programu trávili na zahradě MŠ. Děti se mohly ochladit pomocí našeho „mlhoviště“, které jsme jim pravidelně pouštěli.

Fotografie najdete jako obvykle zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

Letošní školní rok 2020/2021 je u konce. Zvládli jsme i náročnější období – přerušení provozu MŠ, distanční výuku pro předškoláky a dodržování opatření a pravidel, souvisejících s pandemií. Doufáme a věříme, že následující školní rok proběhne v „běžném“ režimu. Zároveň se těšíme na nové „Ježečky“ – děti, které k nám poprvé zavítají 1. září.

Přejeme všem rodičům i dětem krásné a pohodové léto. S některými z vás se budeme ještě potkávat při prázdninovém provozu v červenci – u nás ve třídě „Ježků“.

 

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na Vás v následujícím školním roce.

S pozdravem učitelky ježečků – Eva Folková a Hana Řeháčková.