Zdroj: https://www.ksidlisti.cz/mskp/terminy-akci/zajici-listopad-2023  •  Vydáno: 1.12.2023 15:41  •  Autor: Hana Řeháčková

Zajíci - listopad 2023

 

 

Vážení rodiče, milé děti.

Uplynulý měsíc listopad byl v naší školce plný zajímavých událostí. Na začátku tohoto měsíce jsme si upevnili poznatky o podzimu, který nás okouzlil svými krásnými barvami. Pracujeme s různými hmatovými materiály, jako jsou kaštany, větvičky nebo sušené listy, posilujeme jemnou motoriku a podporujeme kreativitu a fantazii. Listopad je také dobou příprav na vánoční svátky, začínáme s dětmi připravovat výrobky vánočních ozdob a dekorací pro své blízké i na výzdobu třídy. Díky tomu jsme mohli prostřednictvím nejrůznějších výtvarných, hudebních a pohybových činností ukončit další tematický celek: „Podzim hraje všemi barvami.“

V listopadu proběhla společná odpolední akce „Lampionový průvod a tradiční Štrůdliáda“. Všem rodičům i dětem moc děkujeme za účast.

Na závěr měsíce listopadu jsme společně za doprovodu kouzelného říkadla uzamkli školkovou zahradu a jako každý rok společně rozsvítili před školkou vánoční stromeček a ozdobili okolní prostor Vámi přinesenými nerozbitnými ozdobami, za které moc děkujeme. Společně se budeme těšit na předvánoční období.

Očekávané výstupy: 

Po absolvování podtématu „Moje tělo, moje zdraví“ děti získaly základní povědomí o svém těle, jeho jednotlivých částech a funkcích. Pochopily význam prevence nemocí, zdravého stravování a fyzické aktivity pro udržování zdraví. Víme, jak se starat o své tělo, aby zůstalo zdravé, význam mytí rukou, čistoty a preventivních opatření, které pomáhají zabránit šíření nemocí.

 

Fotografie za měsíc listopad najdete na portálu "úschovna.cz" (přístup Vám bude zaslán prostřednictvím e-mailové adresy).

 

Co už umíme:

 

Říkanka: Smysly

Čím se na svět díváme? Očima

A čím zvuky vnímáme? Ušima

Nosem vůni čícháme,

ústy jídlo chutnáme.

Co je hladké? To poznáme,

když si podmět ohmatáme.

 

Písnička: Ouky, kouky

Dáme levou ruku sem,

dáme levou ruku tam,

sem tam sem a tak s ní zatřesem.

Tancuj ouky kouky pěkně dokola,

každý z nás zavolá:

Dáme pravou ruku sem,

dáme pravou ruku tam,

sem tam sem a tak s ní zatřesem.

Dej pravou nohu sem,

dej pravou nohu tam,

sem tam sem a tak s ní zatřesem.

Dáme celé tělo sem,

díme celé tělo tam,

sem tam sem a tak s ním zatřesem.

Óóóó ouky kouky kouky,

Óóóó ouky kouky kouky,

Óóóó ouky kouky kouky,

oči uši pusa ou ou ou.

 

 

Děkujeme za spolupráci.

S pozdravem Vaše třídní paní učitelky,

 

Jana Astlová a Eva Kučerová