Zdroj: https://www.ksidlisti.cz/mskp/terminy-akci/krtci-prosinec-2023  •  Vydáno: 1.1.2024 22:27  •  Autor: Hana Řeháčková

Krtci - prosinec 2023

 

 

Vážení rodiče, milé děti.

 

V prosinci společně prožíváme atmosféru adventu a Vánoc, dobu očekávání, přání a radosti. Seznamujeme se s tradicemi a symboly tohoto období. Uvědomujeme si důležitost správného chování, jednání a vztahů mezi sebou. Učíme se dárky nejen přijímat, ale také dávat. Chápeme význam vánočních svátků pro rodinu, seznamujeme se s odlišnými způsoby oslav Vánoc v jiných kulturách. Uplatňujeme výtvarné, hudební i estetické dovednosti při výrobě dárků pro blízké.

Během prosince jsme se věnovali integrovanému bloku „Těšíme se na Vánoce“ a podtématům „Čert a Mikuláš v MŠ, Advent a Vánoční zvyky a Co najdeme pod stromečkem.“

 

Očekávané výstupy:

Máme povědomí o vánočních tradicích, projevujeme zájem o nové věci, obohacujeme hru prostřednictvím představivosti a fantazie. Využíváme tvůrčí a kreativní dovednosti s vánoční tématikou. Zdokonalujeme oblast komunikace a prostřednictvím vánočních pohádek a příběhů procvičujeme paměť a zdokonalujeme se v logickém myšlení.

 

V prosinci proběhla společná akce MŠ „Vánoční trhy a dílničky“. Děkujeme všem rodičům za hojnou účast. Věříme, že se Vám předvánoční akce líbila a budeme se těšit na další setkání.

Fotografie za měsíc prosinec najdete na portálu "úschovna.cz" (přístup Vám bude zaslán prostřednictvím e-mailové adresy).

 

Co už umíme:

 

Písnička: Podívej kocourku, to je sníh

Podívej kocourku, to je sníh.

Vločky ti padají na kožich.

Když jsi dnes ráno v košíku spal,

někdo nám louku pocukroval

R(:už padá:) a bílá je celá zahrada.

 

Básnička: Vánoční stromeček

Vánoční stromeček zavoněl v pokoji,

maminka u stolu jablíčko rozkrojí.

A když ho rozkrojí, uvidím hvězdičku,

co byla schovaná v červeném jablíčku.

 

Děkujeme za spolupráci.

S pozdravem Vaše třídní paní učitelky,

 

Vilma Veselská a Helena Petrová