Kategorie: Termíny akcí, Krtci

Krtci - květen 2021

V květnu jsme se sešli ve školce již se všemi kamarády i z ostatních oddělení. Zopakovali jsme si pravidla třídy, bezpečné chování ve vnitřních i vnějších prostorách, ohleduplné chování vůči ostatním kamartádům.

V květnu jsme se zaobírali tematickým celkem "Vím, kam patřím" a jeho podtématy "Moje rodina", "Každý něco dělá" a Tady jsem doma".

Povídali jsme si o rodině a jejím významu, rodinu jsme kreslili, hráli jsme si tematické hry, popisovali, jak vypadá naše maminka a vyráběli jsme pro ni přáníčko na druhou květnovou neděli. Také jsme ostatní seznámili s tím, jaké zaměstnání mají naši rodiče. Připomněli jsme si různá další povolání a jejich význam pro společnost. Vyrobili jsme si roztomilou kuchařku z roličky papíru a vyzdobili si šatnu krásnými výkresy šeříků natiskaných bramborovými tiskátky.

Zahráli jsme si nové hry, poznávali a opisovali číslice i číselnou řadu 1-10, písmena i celá slova. Připomněli jsme si světový den hygieny rukou. Oslavili jsme společně květnové narozeniny a svátky našich kamarádů.

Na školní zahradě si užíváme teplejšího počasí a těšíme se na to krásné, červnové, které už učitě dorazí i na naši školkovou zahradu!

Fotky z května najdete zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

 

Co nás čeká v červnu?

Máme tady poslední měsíc v tomto školním roce.

Čeká nás závěrečný tematický celek "Léto je tu, hurá na prázdniny" a jeho podtémata "Co vidí slunce z oblohy" a "Jedeme na prázdniny".

Těšíme se na oslavu Dne dětí na naší školkové zahradě, která je naplánovaná na středu 2. června v dopoledních hodinách. Tematicky je zaměřená na indiány, proto mohou děti v tento den přijít v indiánských převlecích.

Děti jsou dobře připravené na vstup do školy a již se na tento velký životní krok všechny těší. Rozloučení s předškoláky proběhne ve středu 9. června od 16.00. Těšíme se, že se zase po dlouhé době budeme moci setkat i s vámi rodiči mimo omezené prostory šaten :-) a společně slavnostně zakončíme školková léta našich předškoláků.

Na závěr prosíme rodiče o spolupráci s ohledem na bezpečnost dětí. Děti jsou s blížícím se koncem školního roku stále neklidnější, některé již jen s obtížemi dodržují dohodnutá pravidla. Vzhledem k teplejšímu počasí také trávíme více času venku, kdy se děti pohybují ve větších skupinách najednou, rychle se přemisťují a vymýšlejí nejrůznější experimenty s lezením na hrací prvky i stromy a keře. V této době se vždy zvyšuje nebezpečí úrazů dětí. Prosíme vás, abyste s dětmi o tomto nebezpečí doma hovořili, snažte se je před příchodem do školky spíše zklidnit. Věříme, že se nám společně podaří projít posledním měsícem v pořádku.

Přejeme vám hezký měsíc červen. Hlavně tedy bezpečně a ve zdraví :-)

H a V

 

Hra: Brouček (kdo je pod pokrývkou?)

Letí brouček na palouček

letí, letí vesele

křidélka ho rozbolela

sedl si do jetele

Tiše, spinká

Tiše, spí

zvonek klinká - neslyší

 

Písnička:

Když jsem já sloužil...

 

Básnička: Na louce zelená travička

(děti doplňují)

Na louce zelená travička

na ní se pase ... (kravička)

Na mezi voní kytičky

kolem nich bzučí ... (včeličky)

V potoce modrá vodička

v té vodě plave ... (rybička)

Na kopci zvoní zvonečky

pasák tam žene ... (ovečky)

Na stromě zpívá ptáček

na nebi ani ... (mráček)

Celý den svítí sluníčko

už přijde léto, Aničko!

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS