Kategorie: Termíny akcí, Zajíci

Zajíci - září 2019

Vítáme nové děti i ty co se po prázdninách vrací do třídy „Zajíčků“. Jsme věkově smíšení třída, kde starší děti dokáží mladším usnadnit adaptaci na MŠ a jsou jim nápomocné při činnostech. Novým dětem se tak snadněji zvyká na režim dne a lépe se orientují ve třídě i celé MŠ.

Starší (zkušenější) si tím připomenou pravidla třídy a zvykají si být k mladším tolerantnější a ohleduplnější.

Měsíc září jsme věnovali především adaptaci na nové prostředí, kolektiv třídy, všechny paní učitelky i provozní zaměstnance. Zdokonalovali jsme se v sebeobsluze, ať je to při oblékání, prostírání, úklidu nádobí, hraček i svého pracovního místa. Chválíme všechny nově příchozí, již dokonale znají svou značku, dokáže ji vyhledat mezi ostatními i pojmenovat.

Ukládáme si do paměti první „Uvítací říkanku“, dokážeme vytvořit kruh. Po mamince se nám ještě zasteskne, ale dobře víme, že pro nás zase přijde a tak smutnění netrvá dlouho.

Se staršími dětmi jsme si povídali o prázdninách a dovolené, hráli si s mušlemi a přírodninami, které nám přinesly. Pracovali s vodovými barvami a pokusili se i o první pracovní listy. Společně si zahráli „Kolo mlýnské“, „Na zajíčka“, „Mašinku“. Při pěkném počasí pekli bábovky na písku, jezdili na koloběžkách a využívali všechny herní prvky na zahradě MŠ. Je samozřejmostí, že pečujeme o své bezpečí i bezpečí ostatních a proto si hrajeme i sportujeme podle pravidel, která si stále (každý den i několikrát) připomínáme.

A co zažijeme v měsíci říjnu? Určitě se budeme věnovat podzimu. Budeme pozorovat změny v přírodě kolem nás. Barvící se stromy, dozrávající ovoce a zeleninu. Povíme si co se děje v lese (houby, lesní plody, zvířata), jaké činnosti nás čekají na zahradě (pletí, okopávání, hrabání, sklizeň) a co dělají zemědělci na poli. Pojmenujeme některé druhy ovoce a zeleniny, prohlédneme si je na obrázku i ve skutečnosti a některé také ochutnáme.

Zaregistrujeme i změny v počasí. Probudí nás ranní mlhy, častý a silný vítr, zamračená obloha i deštivé kapičky. Připomeneme si, jaké oblečení nás před nepříznivým počasím ochrání.

Hned začátkem měsíce přijedou do naší MŠ „Sokolníci“ se svými svěřenci, už se těšíme na to, co nového se o dravcích a sovách dovíme.

Čeká nás pohádka „O dobrém jídle“, ale i společné tvoření s rodiči nazvané „Šla Nanynka do zelí“.

Na fotografie z průběhu měsíce se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/Zajici_-_zari_2019/
(uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě).

 

 Píseň – Máme řepu

              Šla Nanynka

PH – tanec – Šla Nanynka

 

Báseň

1. Dědek řepu zasadil

u pole se posadil.

Čeká, čeká, mráz ho leká

sluníčka se bál

dešti jenom lál

2. Bez večeře, bez oběda

čeká dědeček

najednou se hlína zvedá

roste kopeček………

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS