Kategorie: Zajíci

Zajíci - březen 2018

Měsíc únor je krátký a i nám utekl jak voda. Hráli jsme si, povídali, kreslili, stavěli na téma „Každý něco dělá“. Proběhla spousta her „Na něco“ (prodavač, lékař, kuchař, kominík…), seznámili jsme se při nich s činnostmi, které nám nejsou tak známé. Nevěděli jsme například, co dělá švec. Objevili jsme spoustu pomůcek a věcí, co lidé k výkonu svého povolání potřebují (šicí stroj, kominickou štětku, vrtačku, metr a jiné).

Připomněli jsme si svátek sv. Valentýna a pro své blízké vyrobili berušku ze srdíčka. Vyprávěli si, čím můžeme druhému udělat radost - nejen dárkem, ale i pomocí, hezkým slovem, pohlazením.

Při tématu „Země a vesmír“, který děti velice baví, jsme zapojili svou fantazii při společné výrobě vesmírných plavidel a planet (zapíjení barev do klovatiny). Vymýšleli jsme, jaké planety by mohly ve vesmíru existovat. Moc se nám líbila pohádka o hvězdách, se kterou přijelo „Mobilní planetárium“. Promítání v kopuli jsme se nejprve trochu báli, ale zvládli jsme ho perfektně.

Jako každý rok jsme při tématu „Z pohádky do pohádky“ uspořádali „Karneval“. Celý den jsme zpívali, tančili, soutěžili a pochutnávali si na dobrůtkách. Pohádkové masky byly veselé, nápadité, ale i strašidelné. Každé dítě dokázalo říci, co představuje a jaká jeho maska je. Ukázali jsme si rozdíl dobra a zla.

 

Začátkem měsíce března se budeme věnovat časovým vztahům. Pojmenujeme činnosti, co probíhají ráno, dopoledne, v poledne, odpoledne, večer a i v noci. Zkusíme i pantomimu.

Blíží se zápis do ZŠ a tak si s našimi předškoláky zahrajeme na opravdickou školu. Budeme „číst“ první tiskací písmenka, skládat a rozkládat slova na slabiky, určovat první a poslední písmeno slova. Zopakujeme si svou adresu, jméno svoje i rodičů a sourozenců.

Plíživým krokem se blíží jaro a my budeme pozorovat změny v přírodě. Pojmenujeme první květiny a pokusíme se je i výtvarně ztvárnit.

Společně prožijeme velikonoční týden, pojmenujeme jednotlivé dny, vypěstujeme osení, nabarvíme kraslice.

PROSÍME RODIČE O VYFOUKNUTÁ A JAREM VYMYTÁ VAJÍČKA, RADĚJI DVĚ, JSOU KŘEHKÁ. DĚKUJEME!

7. 3. přijede do MŠ divadlo s pohádkou „Šel zahradník do zahrady“.

13. 3. nás čeká projektový „den“ škola hrou.

19. 3. proběhne „Primárně preventivní program“ na téma – podpora pozitivních vztahů v kolektivu – podpora nekonfliktního chování v kolektivu.

 

Vaše paní učitelky

Eva+Jana+Eva Usmívající se

 

PH – Vstávej semínko

 

Písnička – Šel zahradník

Šel zahradník do zahrady

s motikou, s motikou,

vykopal tam rozmarýnu

velikou, velikou.

Nebyla to rozmarýna

byl to křen,

vyhodil ho zahradníček

z okna ven, z okna ven.

 

Báseň – Sněženka a sluníčko

Na jaře taje sníh, země se budí,

sněženka vykoukne: „Brr, to to studí“.

Sluníčko, sluníčko, zima je velká,

ještě se nevzbudí, ani ta včelka.

Slunce se usmálo, pomalu hřeje,

na celou přírodu se už jen směje.

 

Velikonoční koleda

 

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS