Kategorie: Zajíci

Zajíci - duben 2018

V tematickém celku „Co děláme celý den a celý rok“,  jsme pojmenovali dny v týdnu, měsíce v roce i roční období. Vyrobili jsme si překrásné hodiny z papíru, vlny a korálků, zahráli si pohádku o 12. měsíčkách, vypracovali pracovní list, kde jsme pojmenovali činnosti, co děláme ráno, co v poledne.
Přijelo k nám divadlo, ale zahrálo místo původně plánované pohádky, (pro nemoc herců) pohádku o jaru. Moc se nám líbila princezna Pampeliška i zahradník Heřman. Další týden jsme si hráli na ŠKOLU – blíží se zápis do ZŠ a tak jsme trénovali tvary, barvy, materiály, své jméno, jména rodičů (což některé děti nevěděly) a adresu bydliště (tu nevěděla většina, budeme procvičovat v dalších dnech). Nejvíce jsme se těšili na Velikonoce. Vypěstovali si osení, pečlivě jsme se o něj starali, nabarvili vyfouklá vajíčka. Moc děkujeme rodičům za spolupráci. Vyzdobili jsme si nejen naši třídu ale i šatnu. Pozorovali první květinky na školkové zahrádce – sněženky, kočičky a vyprávěli si o celém velikonočním týdnu. Ukázali si pomlázku, mazanec, beránka, přiblížili si tradice a ozdobili velikonoční vrbičku. Moc se těšíme na koledu, kterou si užijeme spolu s rodiči.
V naší třídě proběhl program primární prevence 19.3. Děti plnily úkoly zaměřené na spolupráci a podporu pozitivních vztahů ve třídě. Pracovaly s nadšením a radostně. První jarní den jsme přivítali odemknutím školkové zahrady pro ptáčky i rostlinky. Už se moc těšíme na teplé dny, kdy budeme moci otevřít i herní prvky a pískoviště.

Měsíc duben pro část z našich starších kamarádů začne účastí na VÍTANÍ OBČÁNKŮ, které proběhne na Nuselské radnici v úterý 3. 4. Děti předvedou krátký program. V dalších dnech se budeme zaobírat tématem „JARO V TRÁVĚ A NA ZAHRADĚ“. Postupně, když počasí dovolí, prodloužíme pobyt venku. Na zahradě dochází na jaře ke spoustě zajímavých věcí a my je budeme zkoumat, pozorovat i výtvarně zpracovávat a slovně popisovat. 5. 4. se s našimi předškoláčky vypravíme do Krčského lesa na akci DEN VODY. Dejte dětem pohodlné oblečení, pojedeme autobusem č. 193 do Krče. 6. 4. proběhne projektový den s názvem ZDRAVÍ MĚ BAVÍ – vysvětlíme si, jak je důležité o své zdraví pečovat. Připomeneme si téma SVĚTOVÝ DEN, který je 7. dubna. Vytvoříme koláž – zdravé a nezdravé věci. 11. 4. proběhne v naší, MŠ preventivní program policie, určitě se dovíme spoustu zajímavých informací. Od 16. 4. do 20. 4. se již moc těšíme na ozdravný pobyt ve Střelských Hošticích. Budeme ve spojení s MŠ a pravidelné informace poskytovat na stránkách školy. 23. 4. nás čeká projektový den MŮJ PŘÍTEL KNIHA, děti si mohou přinést do MŠ svou oblíbenou knížku. Ještě se koncem měsíce zaměříme na téma „K ČEMU JSOU HNÍZDA A PELÍŠKY“. Ptáčkové, kterým jsme sypali zrníčka celou zimu se nám určitě odmění pěkným zpíváním a vyvedou nám pro radost mláďátka. 27. 4. Přiletí do MŠ ČARODĚJNICKÁ NÁVŠTĚVA. I děti se mohou převléknout do strašidelných obleků.

ČÁRY MÁRY FUK

Vaše paní učitelky Jana + Eva + Jana :-)

 

Písnička - ČLOVÍČEK

Malý jako knoflíček

roste v bříšku človíček.

A pak se přihodí,

že se narodí.
Básnička KOUZELNÁ NÁVŠTĚVA

Na návštěvu dnes přiletí

čarodějka na koštěti

Ani trochu strach nemáme,

pěkně ji tu přivítáme.

 

Překvapení pro ni máme,

obraz jako dar ji dáme.

K tomu pěkně pozdravíme.

A co dál? – To uvidíme.

 
PH – Jak roste květina

 
[hcm]gallery,upload/Jitka/zajici/brezen 2018/,150[/hcm]

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS