Kategorie: Zajíci

Zajíci - únor 2018

I když nás leden sněhem a ledem moc neohrozil, my jsme si ve třídě na zimu i zimní sporty dost vyhráli. Pantomimou jsme předváděli, jak vypadá lyžování, bruslení, sáňkování, klouzání a jiné sporty. Zahráli jsme si společně na olympijské hry a pokusili se namalovat olympijské kruhy. Rozvíjeli jsme si slovní zásobu v oblasti zimy a sportování, vytleskávali slabiky zimního oblečení a určovali první a poslední písmenko slova. Při projektovém dni „Bude zima, bude mráz“ jsme si zazpívali známou písničku a vyprávěli si, jak to zvířátka v zimním období nemají vůbec lehké. Pomohli jsme alespoň tím, že jsme sypali zrníčka do krmítek. Procvičili jsme si jemnou motoriku při cvičení kresby kruhů a oválů. Koulovali jsme se s molitanovými míčky a chůzi po stopě jsme vyzkoušeli pomocí dvou bílých papírů. Byli jsme všichni šťastní, že napadl alespoň poprašek sněhu a na zahradě MŠ jsme si ho pořádně užili. Pozorovali jsme, jak sníh i led taje a mění se k našemu zklamání na vodu. Podařilo se nám společně namalovat zasněžený les i se zvířátky. Do naší MŠ opět přijel pejsek, který nám ukázal, jak se ke zvířátkům máme chovat. Byla to nová psí holčička Verunka. Rozárka co u nás byla loni, již šla do psího důchodu. Hráli jsme společně několik pohybových her (chůze zvířátek, běh ve dvojici, na mrazíka, sněhová koule, sněhové stopy…) a uvědomili si, jak je pohyb pro naše tělo důležitý – „V zdravém těle, zdravý duch“.

 

A co nás čeká v únoru?

2. 2. 2018 jsou pololetní prázdniny a hned další týden 5. – 9. 2. 2018 máme jarní prázdniny. Přejeme všem zajíčkům, ať si je užijí.Usmívající se

V dalších dnech si zahrajeme množství námětových her (na prodavače, lékaře, řidiče, pekaře…) v tématu „Každý něco dělá“.

Slovní zásobu si rozšíříme o pojmenování předmětů a činností, které se vztahují k oblasti zaměstnání, lidské práce, ale také zájmům a koníčkům.

20. 2. 2018 přijede mobilní planetárium s pohádkou o hvězdách. My si také v tématu „Země a vesmír“ povíme o naší sluneční soustavě a planetě Zemi. Vyrobíme si vesmírný dopravní prostředek dle vlastní fantazie.

Nejvíce se těšíme na téma „Z pohádky do pohádky“ a 28. února uspořádáme karneval. Připravte dětem jednoduchou masku.

Společně oslavíme sv. Valentýna 14. 2. 2018 při projektovém dnu „Mám Vás rád“ si budeme povídat o ohleduplnosti, pomoci druhému a lásce mezi lidmi. Vyrobíme drobný dárek.

 

PH – Planety

Píseň – Kalamajka

Kalamajka, mik, mik, mik,

oženil se kominík.

Vzal si ženu Elišku,

v roztrhaném kožíšku.

 

Kalamajka pěkná věc,

když je zima, šup na pec,

když je teplo, šup dolů,

kalamajku tancuju.

 

Báseň – Pohádkový svět

Vždy, když knihu otevřeme,

v pohádce se ocitneme.

 

Jedna stránka pro Karkulku,

druhá zase pro Sněhurku,

Popelku tu ještě máme

a Bajaju taky známe.

 

Na dlani ukáže se hned

celý pohádkový svět.

Vaše paní učitelky

Eva + Jana + Eva

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 731 467
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS