Pražský přebor škol v šachu

Na naší škole začal na podzim po několikaleté přestávce opět fungovat šachový kroužek. Pražského přeboru školních družstev u sv. Štěpána se zúčastnili i naši začínající šachisté.

V pondělí 28.1.2020 proběhl pražský přebor školních družstev v rapid šachu, kterého se  účastnilo i naše družstvo v kategorii 1. stupně ZŠ.

Pro všechny členy družstva to byl jejich úplně první závodní turnaj v životě, většina se učí šachy v šachovém kroužku teprve od října. Přesto dokázali ve dvou zápasech ze sedmi jako tým zvítězit, a i když se celkové umístění neblížilo prvním místům, všichni získali cenné turnajové zkušenosti, které se jim budou hodit v příštím ročníku turnaje.

Členové družstva byli Yurii Buriak, František Svoboda, Simona Jana Kuiper, Daniel Johanis a Johana Kotrčová.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.