Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Aktuálně, Důležité

Distanční vzdělávání – informační desatero pro žáky

 1. Distanční vzdělávání je povinné. Je to kombinace online hodin a samostatné práce
  i sdílené skupinové práce podle pokynů jednotlivých vyučujících.
 2. Výuka probíhá podle upraveného rozvrhu, informace dostaneš od třídního učitele, rozvrh s úpravami uvidíš i přes webovou aplikaci Bakalářů v třídní knize nebo rozvrhu.
 1. Pravidelně sleduj MSTeams, najdeš tam po dobu distanční výuky zadané online hodiny, vložené prezentace, materiály… Zadané úkoly odevzdávej včas, vyhneš se nepříjemnostem.
  Důležité je pro informace sledovat také zprávy na Bakalářích a webové stránky školy.
 2. Jestliže se online hodiny nemůžeš zúčastnit, musíš být rodičem řádně omluvený prostřednictvím zprávy třídnímu učiteli přes Bakaláře, jak jsme běžně zvyklí.
 3. Aby tvé mobilní aplikace správně fungovaly, zkus se občas odhlásit a znovu přihlásit. Předejdeš tak možným komplikacím. Aplikace Teams je také stále ve vývoji dle aktuálních požadavků, je dobré ji občas zaktualizovat – dostupnost aktualizací najdeš po rozkliknutí svého profilu.
 4. Pokud jsi zapomněl/a přihlašovací údaje do Teams nebo máš problémy s připojováním do hodin, okamžitě se ozvi, napiš na první počítačovou pomoc: ppp@ksidlisti.cz
 5. Buď v kontaktu s třídním učitelem a ostatními vyučujícími, se spolužáky. Pokud si nevíš s něčím rady, musíš se ozvat a poradit se. Neboj se otevřeně učiteli sdělit (do soukromé zprávy na MS Teams nebo e-mailem), že něčemu nerozumíš, potřebuješ pomoct, že nestíháš z nějakých důvodů plnit zadanou práci apod.
 6. Kdo jste v září prostřednictvím dotazníku oznámili problém s technickým vybavením pro online výuku, můžete si půjčit školní tablet. Je třeba, aby rodiče kontaktovali ppp@ksidlisti.cz a přišli podepsat smlouvu o zápůjčce. Toto řeš rychle, ať ti neutíkají online hodiny.
 7. I během distančního vzdělávání je potřeba mít pravidla a denní rozvrh, nějaký řád učení a odpočinku. Stanov si ho. K učení si vytvoř příjemné podmínky, dej pryč vše, co by tě mohlo rušit.
 8. Dodržuj rozvrh online hodin, ostatní čas věnuj dalším úkolům, které budeš vypracovávat samostatně (případně se spolužáky) podle pokynů vyučujících. Nezapomeň občas vstát, projít se a protáhnout, pustit do pokoje čerstvý vzduch. Dělej si přestávky, jako ve škole a dávej na sebe a na své zdraví pozor

Vydáno: 13.10.2020 12:45 | 
Přečteno: 625x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent