Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Aktuálně

Zahájení školního roku 2020/2021

Vážení rodiče, milí žáci, studenti, příznivci Školy Kavčí hory,

stojíme na začátku nového školního roku a doufáme, že proběhne bez komplikací a karambolů a bude pro nás všechny úspěšný.

Vítáme nové prvňáčky, vítáme nové studenty 1. ročníku i nové pedagogy a jen zdánlivě „je vše při starém“. Měníme rozvrhy učeben, posouváme začátek vyučování, upravujeme provoz ve školní jídelně, nakupujeme dezinfekční přípravky, upravujeme pravidla chodu celé školy... nutně tedy musíme vystoupit z „komfortní zóny“ a léta zaběhaných pravidel.

Na školní rok jsme se připravovali pečlivě a zodpovědně, leccos jsme ale museli nakonec upravit a změnit tak, aby provoz školy a výuka probíhaly v souladu s doporučeními MŠMT i MZ ČR a aby byl život ve škole pro všechny co nejvíce bezpečný. Proto určitě zaznamenáte, že něco je „jinak, než jsme byli zvyklí“. Třeba střídání učeben, provoz školní družiny, nabídka a realizace kroužků, ozdravné pobyty, výdej oběda ve školní jídelně, přestávky (stojany s dezinfekcí? tak ty už jsou asi nedílnou součástí našich životů) a určitě narazíme během školního roku na další více či méně podstatné a citelné změny.

Těšíme se na Vás, stále se snažíme dobře pracovat, spolupracovat, poskytovat nejen výchovu a vzdělávání podle zákona, ale také tolerovat, chápat, pomáhat a podporovat. Chápeme, že ne všechna opatření jsou „populární“, ne všechna se nám líbí, ale momentálně jsou nezbytná.

Věříme, že za vzájemné spolupráce a tolerance, s pochopením, respektem a podporou zvládneme s vaší pomocí i letošní školní rok skvěle, ačkoliv možná začíná trochu v nejistotě, jak se celá epidemiologická situace vyvine a jak s našimi pracovními i osobními plány zamíchá.

Hodně úspěchů všem přeje Vaše Škola

 

Organizace zahájení školního roku 1.9.2020

V úterý 1. září 2020 se těšíme na shledání ve třídách:

Nové prvňáčky přivítáme před školou v 8.15 hodin (před školou si je vyzvednou paní učitelky, prosíme rodiče, aby se vybavili rouškou, žáka mohou doprovodit dvě osoby – děkujeme za pochopení).

Žáci 2. - 9. třídy - vstup do školy od 7.45, ve třídě stráví jednu vyučovací hodinu (8.00 - 8.45)

Studenti střední školy – vstup do školy od 8.40, ve škole stráví jednu vyučovací hodinu (8.55-9.40) ...pro nové prváky - učebny S1A, S1C najdete ve 2. patře, S1B je na konci chodby v přízemí :)

Školní družina je v provozu pro přihlášené žáky.

Oběd se vydává od 11.00 do 12.30 hodin – pouze strávníkům s uhrazenou platbou (zkontrolujte si prosím).

Užijte si poslední prázdninové dny.


Vydáno: 28.8.2020 16:01 | 
Přečteno: 1196x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent