Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Abeceda peněz

Ve druhém pololetí tohoto školního roku vyšlo zapojení se do projektu Abeceda peněz, který rozvíjí v dětech finanční gramotnost, na třídu 4.B.

Žáci si vymysleli velice originální název VTB neboli Velikonoční Třídní Byznys, zvolili si ředitele firmy, jeho zástupce a finančníka, takže jsme byli připraveni a mohli na začátku února vyrazit na pobočku České spořitelny Gemini na Pankráci, kde si děti vyzkoušely pracovat nejen s bankomatem, ale i s počítačkou mincí a dozvěděly se zajímavé informace i od finanční poradkyně. V průběhu února jsme pak ve škole začali vyrábět různé výrobky a na dalším vyrábění usilovně pracujeme. Pod rukama dětí vznikají krásné zápichy, kuřátka, králíčci, květináčky a další jiné dekorace. Také jsme už zasadili rajčátka, takže čekáme na první malé rostlinky.

Vše pak budeme prodávat na našem Jarmarku, který byl původně naplánován na 7. dubna. Nicméně Česká Spořitelna nám z preventivních důvodů bohužel Jarmark před jejich pobočkou Gemini na Pankráci zrušila. Proto jsme se rozhodli všechny výrobky prodávat v pondělí 6. dubna v rámci Jarmarku projektu Slavíme Velikonoce. Přijďte tedy, prosím, děti podpořit v jejich několikaměsíční práci a koupit si nějaký velikonoční výrobek od firmy VTB! Budeme Vám vděční!

 

Zuzana Drahošová a třída 4.B


Vydáno: 10.3.2020 14:01 | 
Přečteno: 82x | 
 | Hodnocení:

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent