Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Čtvrťáci a páťáci „ze Mlejna“

Pondělí

V krásný slunný den jsme dorazili do Poslova Mlýna, kde vůbec nebyl žádný mlýn, nýbrž rekreační areál, ve kterém jsme se ubytovali. Napapali jsme se, vybalili jsme kufříky a hned jsme běželi ven vstříc novým zážitkům. Nejprve si každý pokoj nakreslil jmenovku na dveře, vymyslel vlastní název a k němu pokřik. Jmenovky na dveřích pak visely celý týden. Navečer jsme vyrazili do blízkého lesíka, kde jsme stavěli domečky pro skřítky, broučky a všelijakou podobnou havěť.

Úterý

Dopoledne se pořádala „celoprvostupňová“ olympiáda ve všem možném: skok přes švihadlo, rychlostní zavazování tkaniček, hod dřevákem do dálky, běh s míčkem na lžíci, hod na kužel…

Hned po obědě jsme v čele s paní učitelkou Medkovou vyrazili na plavbu parníkem po Máchově jezeře. Dětem jsme položily zásadní otázku: „Je to opravdu jezero?“ Dočkaly jsme se správných odpovědí, čímž jsme byly příjemně překvapeny.

Plavba byla příjemná s osvěžujícím deštíkem vody usazené na střeše plavidla (byl jí asi tak hektolitr…).

Když jsme se vylodili, vyrazili jsme na obhlídku města Doksy, kterou jsme zakončili zmrzlinou (případně něčím jiným dobrým) na náměstí.

Vrátili jsme se zcela znaveni náročnou cestou, a proto jsme se šli téměř okamžitě ještě vyřádit na trampolínu.

Večer jsme zakončili živým Člověče, nezlob se.

Středa

Celé dopoledne jsme strávili hraním naprosto úžasné orientačně-vědomostně-běhací hry. Pravidla vám děti jistě rády vyloží samy.

Protože nás večer čekala vernisáž, vydali jsme se do lesa nakreslit obrazy pouze přírodními materiály. Nevěřili jsme vlastním očím, co všechno dokázaly děti vytvořit.

Po svačině jsme si zahráli Kimovu hru zpestřenou lehkým jarním deštíkem.

A co večer? Slibovaná vernisáž zakončená diskotékou s maškarním rejem.

Čtvrtek

Dopoledne nás zaměstnal školní parlament. Nebojte se, nerozhodovalo se o školních zákonech. Naopak. Byla to velká zábava, protože parlamentáři si připravili spoustu disciplín, které všechny věkově smíšené týmy nadšeně plnily.

Odpoledne přišel čas pomalu balit kufříky. Volné chvíle jsme vyplnili sportovně-rekreačními činnostmi.

Co by to bylo za ozdravný pobyt, kdybychom ho nezakončili ohníčkem, buřty a hledáním pokladu.

Poslední noc jsme padli do postelí úplně vyčerpaní a nechali jsme si zdát o sladkém domově.

Vaši čtvrťáci, páťáci a paní učitelky

další foto ke stažení zde


Vydáno: 24.5.2013 14:11 | 
Přečteno: 2552x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent