Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce, akce

Dravci ve škole

V úterý 14. 11. 2023 se v tělocvičně naší školy konala přednáška o dravcích, která byla určena pro všechny ročníky základní školy a první ročníky střední školy.

 

Sokolník Milan Zaleš představil žákům a studentům živé exempláře, seznámil je s jejich životem, chovem a výcvikem. Tentokrát přivezl samici orla mořského Mařenku, puštíka bělavého Čendu, raroha Rika a káně Zuzanku.

 

Žáci se dověděli mimo jiné i konkrétní zajímavosti o těchto předváděných jedincích: např. že sokol dosáhne při střemhlavém letu rychlosti až 400 km/hod., že orel může sežrat ježka a nic se mu nestane, že všichni chovaní dravci musí mít doklady o svém původu a otisk pařátu kvůli identifikaci, že i malou kořist spatří dravci na vzdálenost až 1 kilometr, že orel se dožívá až 50 let a pokud byste si chtěli koupit orla mořského, zaplatili byste kolem 125 tisíc korun.

 

Akce byla velice zajímavá a poučná hlavně z hlediska ochrany přírody, zvláště pak ochrany stále více ohrožených dravců.

M. Pospíšilová

 


Vydáno: 4.12.2023 10:42 | 
Přečteno: 156x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent