Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: akce, akce

Exkurze v mořském světě

Naši žáci sedmé třídy základní školy a studenti S2A střední školy navštívili v pátek 24. 6. 2022 Mořský svět Praha na Výstavišti Holešovice.

Viděli zde živé exponáty různých mořských živočichů, například trnuchu, různé druhy rejnoků, perutýny, žralůčky, korálové ryby. Dokonce jsme zde našli i klauna očkatého a bodloka pestrého z filmu Hledá se Nemo.

 

Na začátku nás čekal průvodce s poutavým vyprávěním a zajímavostmi o jednotlivých obyvatelích mořských akvárií. Podívali jsme se na film o žralocích a čistě náhodou jsme pak při následné prohlídce akvária byli svědky souboje dvou žralůčků. Za pouhých 30 Kč jsme mohli koupit krmení pro ryby v otevřeném akváriu. Bylo zajímavé ryby při krmení pozorovat.

 

Velkou zajímavostí bylo akvárium s humrem. Ten totiž nebyl uloven ve volné přírodě, ale byl zakoupený v Makru a adaptovaný na běžnou teplotu moří, ve kterých obvykle žije (cca 20°). Jeho adaptace z podchlazeného stavu trvala několik hodin, ale nyní si již několik let spokojeně žije v akváriu. A je to na něm vidět. Vyrostl totiž do úctyhodných rozměrů. Ještě že předtím neskončil nikomu na talíři. Usmívající se

Vaši sedmáci a druháci

 


Vydáno: 29.6.2022 21:11 | 
Přečteno: 259x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent