Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

FUTUROOM

Zpravodajství, žurnalistika, vydavatelství, TV studio, mediální komunikace, infografika,....

V rámci předmětu Komunikační a mediální výchova navštívili žáci 8. a 9.A třídy multimediální školící centrum Na Pankráci. Viděli a poznali, co všechno obnáší práce redaktora, fotografa či moderátora, zopakovali si, jak správně napsat zprávu, reportáž, rozhovor nebo anketu.

Děkujeme celé redakci a zejména manažerce projektu Vendule Fižové za velice nevšední zážitek a profesionální přístup, děti získaly zajímavé informace a zažily zábavné situace v nahrávacím studiu i při práci s editorským počítačem Apple.

... Nejprve jsme se pobavili o prodeji periodik v Čechách.To, že je bulvár čtenější než seriózní tisk, nebylo překvapením, ale vypovídá to o mentalitě lidí. Pak jsme se vydali mezi redaktory. Musím říct, že o práci redaktora jsem měl vcelku správnou představu. Musíte prokázat schopnost vyhledat a správně podat informace a hlavně zaujmout. Ještě jsme si prohlédli technické prostředky, které má novinář k dispozici, a zamířili jsme do televizního studia.

Vyzkoušet si čtení zpráv jsem chtěl, dokonce i přes jistotu, že se ztrapním, ale skutečně to taková legrace není. Profesionální moderátoři vypadají na obrazovce tak přirozeně, jsou její součástí, ale když si před kameru sednu já...! Celou cestu zpátky jsem zkoumal, jestli můj hlas i ve skutečnosti zní tak, jako na obrazovce. Každopádně práce redaktora je vážně moc zajímavá, takže se možná někdy rozhodnu pro žurnalistiku.

( Postřehy Filipa Frantála z 8.tř.)

Posuďte sami!!!


Vydáno: 22.4.2010 9:33 | 
Přečteno: 6075x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent