Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce, akce

KONCERT CIMBÁLOVÉ MUZIKY RÉVA

V úterý 17.1.2023 se naši žáci a studenti zúčastnili koncertu cimbálové muziky RÉVA. Vedle lidových písní muzikanti zahráli i klasické skladby, filmovou, ale i jazzovou hudbu.

 

Naše žáky přesvědčili, že na nástroje cimbálové muziky lze s přehledem zahrát i rock a pop. Jednotlivé koncerty byly uzpůsobeny věkovým skupinám našich žáků. Cimbálové muzice se podařilo zapojit do zpěvu všechny posluchače. V příštím školním roce se můžeme těšit na vánoční koncert této muziky.

M. Pospíšilová

 

A zde si ještě můžete přečíst článek, který o této akci napsala jedna studentka naší střední skoly:

 

Dne 17. ledna 2023 se žáci základní školy a první ročníky střední zúčastnili vzdělávacího koncertu skupiny Réva. Tato cimbálová skupina k nám přijela až z dalekého Zlína. Muzikanti hráli na pět hudebních nástrojů. Celým koncertem nás provázel kontrabasista Radek Hala. Dalšími členy skupiny jsou Jiří Holub hrající na cimbál, Radek Hanač, který ovládal rovnou dva nástroje – saxofon a klarinet, houslí se chopil Pavel Brunclík.

 

Cimbálová kapela hrála skladby nejrůznějších žánrů, jak jazz, písně populární hudby, tak hudbu klasickou.

  

Kromě poslouchání hudby nás po každé zahrané skladbě čekala soutěžní otázka. Ten, kdo odpověděl správně, vyhrál nějakou drobnost, např. vizitku, propisku nebo žvýkačky.

  

Na závěr Réva zahrála hororové zpracování Jožina z bažin, kterého ve strašidelném kostýmu ztvárnil houslista Pavel Brunclík. Pár studentů S1B si na tuto píseň dokonce i zatancovalo.

  

Koncert se všem účastníkům moc líbil, nejen díky pěkné hudbě, ale také díky veselé a pohodové atmosféře.

M. Sajfrtová

studentka S1B


Vydáno: 26.1.2023 12:58 | 
Přečteno: 371x | 
 | Hodnocení:

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent