Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Lesní čarování

Ve čtvrtek 25. 6. 2015 se na zahradě naší školy sešli nejlepší sběrači pečiva a lesních plodů a zúčastnili se environmentálního programu od Lesů hl. m. Prahy "Lesní čarování". Příjemné dopoledne si žáci zasloužili výhrou v soutěži konané v zimě tohoto školního roku.

Program byl rozdělen na čtyři části - stanoviště: Duch stromů, kde si žáci sestavovali puzzle ze stromů a zjistili jaké jsou znamení v Keltském kalendáři. Poznali síly stromů a jejich léčivé účinky.

Stanoviště hub a léčivých bylin - zde žáci hledali stejné dvojice hub (malé a dospělé plodnice) a určovali jednotlivé houby našich lesů. Každý zapojil také čich při poznávání bylinek. Poslechli si také, jaké účinky léčivé byliny mají.

U stanoviště Noční život - se všichni dozvěděli, jaká zvířátka jsou aktivní v noci a dočkali se i živého překvapení. Po povídání si skupina zahrála hru "Na netopýra".

Poslední stanoviště - Lesní drobotina - nám přiblížilo svět hmyzu a děti si nakonec zahrály na hovnivála a snažili se koulet předmětem podobně, jako to dělá tento zvláštní druh hmyzu. Na závěr byla připravena ještě kvízová stezka. Děti odpovídali na jednotlivé otázky z různých témat přírodní říše a vyplnili si tajenku.

Děkujeme lesníkům za hezky strávený čas a těšíme se na naše příští úspěchy ve sběru pro lesní zvěř, abychom opět mohli získat takto pěkně připravený a poučný program.

V. Tomášková


Vydáno: 26.6.2015 17:36 | 
Přečteno: 3080x | 
 | Hodnocení:

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent