Kategorie: akce

McDonald´s cup

Zprávy z utkání, která proběhla 27. a 28.4.2011, a z finále 4.5. 2011

Středa 1.-3. třída:
Parta druháků a třeťáků ve složení Deyl, Ryšavý, Chán, Vrba, Blažek, Vaněček, Pallas, Krejčí přišla na hřiště Podolí a ihned byla ostatními postavena do role outsiderů, kterým každý „nasype". „No jo, Kavčí hory, tak to jsme ve skupině jen 3 na 2 postupová místa." První zápas jsme hráli ze ZŠ Poláčkova, a taky že se to sypalo: 1-0, 2-0, 3-0, 4-0... ale k údivu všech Kavky vedou! V druhém poločase přidávají naši ještě pátý gól. Jelikož v druhém utkání skupiny nandala ZŠ Jílovská soupeři 10 gólů, vypadá to, že skupina má 2 favority na 2 postupová místa. V druhém zápase zpečetily svůj postup Kavky velmi rychle, 3-0 to bylo už v páté minutě. To znamená, že Kavčí hory postupují do finále!!! V posledním zápase už o nic nešlo, přesto Blažek svým devátým gólem v turnaji poslal Kavky do vedení, ovšem favorizovaná Jílovská zápas otočila na 3-1, týmový "prcek" Deyl snížil svým pátým gólem turnaje na konečných 2-3. Důležitější však budou výsledky příští týden ve finále. Ještě bych rád vyzdvihl kromě skvělého kolektivu Xaviho Pallase, který obětoval pozlátko střílení gólů za tvrdou práci pro tým po celém hřišti.
Finále se hraje již 4.5., tak držíme sehranému mužstvu palce.

Čtvrtek 4.-5. třída
V prvním zápase se ZŠ Na Líše Kavky velmi nešťastně prohrály brankou půl minuty před koncem utkání a tahle smůla se na nás lepila po celou dobu turnaje. V druhém utkání se nám podařilo po poločase 0-1 vyrovnat, ale opět těsně před koncem jsme ztratili zápas na 1-2. V třetím utkání vybojovali naši borci bezgólovou remízu se ZŠ Křesomyslova. V posledním zápase jsme se suverénní Plamínkovou prohráli 0-4. A tak to bylo pro nás nakonec hezké 5.místo, ačkoli nás jen maličkosti dělily od 2. postupového místa.

Finále 4.5.2011 - 1.-3. třída
Reprezentanti Kavčích hor v kopané z 2. a 3. tříd se ve středu 4.5. zúčastnili finále Prahy 4 v McDonald´s cupu. A vše bylo většinou skvělé. První zápas se silnou Plamínkovou probíhal tak, že soupeř většinou držel balon, ale naše obrana byla bojovně pevná. V druhém poločase se pak protivník protáhl mezi dvěma našimi obránci a špičkou prostrčil míč k tyči: 1-0, a tak už to zůstalo. Přesto byl postup do semifinále velmi blízko.
Druhé utkání s Bítovskou jsme měli od začátku do konce pod kontrolou, ač nám k postupu stačila i remíza, po gólech Karala a Blažka jsme zvítězili 2-0 a do semifinále postoupili z 1.místa.
V semifinále nás čekal Nový PORG. Byl to jednoznačně nejslabší tým na finálovém turnaji. Naši kluci drželi míč stále na svých kopačkách, potom stačila jedna maličká nepřesnost v odkopu, PORG se dostal k první akci na naší polovině a dík šťastné dorážce se dostal do vedení. Nervozita pak naše mladíky zabila, nebyli schopni trefit bránu, a tak se při druhém výletu na naši polovinu trefil PORG opět a finále bylo nezadržitelně pryč.
Obrovské zklamání kluků bohužel velmi výrazně ovlivnilo i poslední utkání o 3.místo. Zbyla na nás alespoň ta bramborová medaile, ačkoli by si zasloužili minimálně stříbro. Tak příští rok, bojovníci.

Mgr. Viktor Lukáš

Vydáno: 5.5.2011 15:05 |
Přečteno: 4177x |

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.

Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.