Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Návštěva IPS Úřadu práce ČR

V říjnu žáci 9. tříd navštívili Informační a poradenské středisko Úřadu práce ČR. Zde se žáci velice poutavým způsobem dozvěděli, na co se mají zaměřit při výběru střední školy. Zjistili, že nezáleží jen na tom, co je baví, ale že také musí mít určité předpoklady, aby mohli daný obor studovat.

 

Uvědomili si, že při výběru budoucího studia se musí zaměřit i na aspekty, které jim zatím nepřipadaly tak důležité, např. vzdálenost od domova, příjemné prostředí školy a další.

 

Získali spoustu doporučení, jak a kde zjistit všechny důležité informace, a co jim škola nabízí navíc (např. zahraniční exkurze, možnost získání různých certifikátů atd.) a proč je důležité jít na den otevřených dveří.

 

Žáci absolvovali krátký test profesních zájmů. Z tohoto testu získali seznam povolání, o která by se mohli zajímat. Dále měli možnost nahlédnout do podrobných popisů jednotlivých profesí, které obsahovaly výčet pracovních činností, používaných pracovních prostředků, popis pracovního prostředí a dalších požadavků k danému oboru.

 

Vše mohli konzultovat s pracovnicí IPS, která všem ochotně odpovídala na jejich dotazy a vysvětlovala případné nejasnosti.

 

Věříme, že získané informace byly pro žáky přínosné a že je dovedou k tomu nejlepšímu rozhodnutí.

J. Králová, M. Círová


Vydáno: 8.11.2018 10:32 | 
Přečteno: 231x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent