Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: Aktuálně, akce

Osmáci v České televizi

Dne 12. 4. 2023 jsme byli na exkurzi v České televizi. Všechny chodby mají délku 42 km, ale všechny jsme opravdu neprošli. První televizní vysílání v ČR bylo 1.5.1953, s výstavbou ČT začali až v roce 1961 a poprvé vysílali roku 1970. Kvůli bezpečí má Česká televize dokonce své vlastní hasiče, kteří jsou ve službě po celých 24 hodin.

 

Provedli nás několika studii, prvním bylo studio KH3, kde se natáčí dětské pořady, například Planeta YO.

Poté nás vzali do studia KH5. Zde speciální pracovníci připravují kulisy k různým televizním seriálům (Kukačky). Ohromila nás velikost studia. 

To jsme ale ještě neviděli studio KH4, největší studio ČT. Bylo tu vystavěno několik kulis bytů a konstrukce Ještědu. Jinak se tam natáčely třeba Zázraky přírody, Vyprávěj nebo Nemocnice na kraji města. Paní průvodkyně nám sdělila, že se v budově nachází úschovny kamer, které jsou dobře zabezpečené, protože kamery, které jsou tam uložené, svou cenou mohou dosáhnout až ke 2 milionům.

Potom jsme se přesunuli do místnosti, kde jsme se podívali na dokument o ČT. Dozvěděli jsme se spoustu informací, třeba že vlastní 100 000 kostýmů, a co jsme nejspíš nikdo nevěděli, že ČT vysílá i pro nevidomé. Celkově si můžeme vybrat z 6 programů na zhlédnutí. Na ČT sport se poprvé živě vysílal v roce 1955 hokejový zápas. ČT :D je dětský program s pořady pro děti, to znamená Zprávičky, Večerníček a další. Pro ty, které zajímá umění, je ideální ČT Art, následuje po ČT :D v osm hodin. Po naladění ČT1 si můžeme užít různé soutěže, zprávy nebo filmy. Na ČT2 se můžeme dozvědět spoustu zajímavých informací, vysílají se tu totiž dokumenty. Poslední program ČT24 nám zajišťuje aktuální informace ze světa a všech krajů ČR. Tam jsme se nakonec nepodívali, ale mohli jsme si zkusit číst zprávy a zkusit si roli kameramana. Následně jsme se přesunuli do Studia 1, nejstaršího studia. Zde jsme měli příležitost nahlédnout do zákulisí soutěže Kde domov můj, potom jsme se museli vrátit do školy na 6. hodinu.

Všichni jsme si exkurzi užili.

E. Uttendorfská, K. Mrnková

žákyně Z8

 


Vydáno: 24.4.2023 16:42 | 
Přečteno: 343x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent