Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Projekt Příběhy našich sousedů

Tento rok opět proběhl historicko-pedagogický projekt Příběhy našich sousedů, který pořádá organizace Post Bellum.

 

Za naši školu se projektu účastnily čtyři týmy žáků osmých tříd ve složení: Eduard Mertin, Nela Kuiper, Josef Elis, Jan Lukeš, František Semerák, Richard Pernický, Doris Doležalová, Makar Kozhukhar, Václav Nováček, Kryštof Novák, Michelle Succarová, Nelly Halbichová, Tereza Křížová, Eva Neusarová, Viktorie Olivová, Bruno Hudák, Maxmilián Vicari, Kateřina Dlouhá, Filip Schick a Vojta Novák.

 

V rámci projektu se žáci naučili používat rozličnou techniku, prezentovat své výsledky, navštívili spoustu zajímavých míst od krypty po nahrávací studio. Především se ale setkali s úžasnými pamětníky, mezi kterými nechyběla modelka pro letenský pomník, architekt pražského metra, perzekuovaný farář a autor včelích medvídků.

 

Slavnostní vyhlášení proběhlo v KC Novodvorská 24. dubna za účasti starosty Prahy 4 a dalších osobností veřejného života, kterého se zúčastnilo kromě naší školy i zhruba desítka škol dalších. Odborná porota ocenila na výstupech našich týmů především nápaditost, zajímavé informace a vtipné prezentace.

D. Rund, A. Schreiber


Vydáno: 30.5.2024 13:28 | 
Přečteno: 89x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent