Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Sazenice paprik a keříčkových rajčat v ŠD.

Sazenice paprik a keříčkových rajčat v ŠD.

Hlásíme se Vám ze ŠD.Usmívající se

Během února jsme se s dětmi ze školní družiny věnovaly setí semínek různých druhů paprik a keříčkových rajčat. Děti popisovaly kelímky od jogurtů čísly (pro následnou identifikaci sazenic), plnily je zeminou a do té pak vkládaly semínka. Ještě začátkem března je i zalévaly … pak ale musely školu ze dne na den opustit.

Sazeničky ve škole ale zůstaly a mají se čile k světu (péči o ně převzaly paní vychovatelky). Vzhledem k současné situaci nemůžeme zorganizovat tradiční zahradnický jarmark a tak bychom vám chtěly nabídnout sazeničky ke koupi za 10 Kč za kus touto cestou. Výtěžek z prodeje opět poputuje na další činnost školní družiny (kromě nákupu semínek a zeminy nebo surovin na pečení perníčků díky našim jarmarkům zajišťujeme dětem například divadelní představení nebo mobilní planetárium).

Pokud máte o některé ze sazenic zájem (seznam uveden níže), napište nám prosím na e-mail m.smejkalova@ksidlisti.cz nebo zavolejte paní vychovatelce Teclové na tel. č. 733 301 938 a domluvíme způsob a termín předání.

A kdyby vás zajímalo, co se teď děje ve školní družině, tak přikládáme fotografie - rostliny na stolech, parapetech i v zídkách na terase se nám za naši péči odměňují tím, že rostou a kvetou, dílna i třídy jsou uklizené a připravené na návrat dětí, kompletujeme hry a přidaly jsme i některé nové, připravujeme materiál na tvoření (ještě před pár týdny jsme si myslely, že budeme společně tvořit na Velikonoce, ale nakoupený a připravený materiál je už uklizený ve skladu, kde musí rok počkat). Tak, jako všichni, i my trávíme spoustu času u počítače, učíme se novému a hledáme inspiraci pro práci s dětmi. Po těch se nám stýská a tešíme se na ně.

Vaše vychovatelky ŠD.Mrkající

 

A ještě slibovaný seznam sazenic:

  1. Paprika třešňová ostrá – Korál
  2. Paprika beraní roh – sladká
  3. Paprika na pole
  4. Paprika rajčinová – Ontara
  5. Paprika beraní roh – ostrá
  6. Rajče keříčkové balkonové – Aztek (žluté)
  7. Rajče keříčkové balkonové – Vilma (červené)
  8. Rajče keříčkové balkonové – Venus (oranžové)


 

 

 


Vydáno: 15.4.2020 23:33 | 
Přečteno: 269x | 
 | Hodnocení:

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent