Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce, akce

ŠD - dopravní výchova s procházkou - vyhodnocení

ŠD - dopravní výchova s procházkou - vyhodnocení

Rozpačitý

Minulý týden jsme si v rámci našich procházek s úkoly připomněli pravidla chování v silničním provozu. Jak už bylo zmíněno minule, tato pravidla jsou závazná nejen pro řidiče, ale i cyklisty a chodce, takže se vlastně týkají nás všech.

Zopakovali jsme si, že po chodníku se chodí vpravo, ale když u vozovky chodník chybí, chodí se při jejím levém okraji. Silnici přecházíme po přechodu pro chodce. Všichni dobře víme, že před jízdou autem se musíme připoutat. Dodržujeme pravidla z oblasti cyklistiky - dítě mladší 10 let nesmí jet na silnici na kole bez doprovodu, cyklista mladší 18 let musí mít na hlavě řádně připevněnou ochrannou přilbu, kterou měníme s tím, jak dítě roste. Přilba se hodí nejen na kole, ale i při jízdě na koloběžce nebo bruslích. Dobře se vyznáte v dopravních značkách, víte, že zákazové značky mají tvar kruhu, značka “Stezka pro cyklisty” má modrou (modro-bílou) barvu a určili jste, které značky byly správně pojmenované.

Děkujeme za zaslané odpovědi a milé ohlasy. Také nás mrzí, že některé úkoly už o víkendu chyběly, i když na nich byla prosba, aby je nikdo neničil, že se jedná o hru pro děti. Vysvětlujeme si to tím, že byly tak pěkné, že je prostě někdo musel mít jen pro sebe. Zamračený

Vaše vychovatelky ŠD.Mrkající

 

 


Vydáno: 15.4.2021 13:13 | 
Přečteno: 735x | 
 | Hodnocení:

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent