Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Škola v přírodě 27.5. - 3.6.2010 - Den po dni

Čtvrtek 27.5.
První a druhé třídy konečně vyjely z podmračené Prahy do slunečných Krkonoš. Cesta autobusem probíhala příjemně. Řidiči autobusu děti chválili za pěkné chování. Úspěšně jsme dorazili na chatu Vápenku a celou jsme ji zaplnili. Nezbyla jediná volná postel.   
ZDRAVÍ VAŠE UČITELKY !Pátek 28.5.
Ráno nás probudilo azurové nebe. Dopoledne jsme se učili nebo si četli Kocourka Modroočka. Po svačině se všechny třídy vydaly postupně prozkoumat okolí. Došli jsme až k polským hranicím. Odpoledne první třídy měly soutěže a stavění skrýší z větví.
Druhé třídy s panem učitelem vydatně sportovaly na hřišti. Po vynikající večeři jsme si na dobrou noc pustili film Jak se krotí krokodýli.
SLUNÍČKO VÁM POSÍLAJÍ VAŠE UČITELKY !Sobota 29.5.
I dnes se dopoledne první třídy učily a potom šly na vycházku. Pro druhé třídy připravil pan učitel didaktické hry.
Odpoledne jsme všichni jezdili na motokárách za vydatné pomoci učitelů a instruktorů. Tento vydařený den jsme zakončili karnevalovou diskotékou.
HEZKOU DOBROU NOC OD VAŠICH DĚTÍ !Neděle 30.5.
Na dnešní den jsme naplánovali celodenní výlet do Janských Lázní. Ráno lilo jako z konve, ale přesto jsme si užili krásnou přírodu na Černé hoře. Nešlapali jsme pěšky, ale vyvezla a svezla nás osmimístná lanovka. Protože jsme se ocitli v mracích, kde neustále mrholilo, dali jsme si svačinu a teplý čaj v Černé boudě. I zde byl k nám personál velmi milý. Protože nám nepřálo počasí, vrátili jsme se na Vápenku a dívali jsme se na pohádky. Večer se počasí umoudřilo, proto jsme všichni vyrazili na krátkou vycházku.
PĚKNÝ KONEC VÍKENDU VÁM PŘEJÍ VŠICHNI !

 

Pondělí 31.5.
Dnešní den byl ve znamení adrenalinu a oslav bližícího se Dne dětí. Za dětmi přijeli mladí sportovci ze Sportlines, rozdělili si děti do družtstev a věnovali se jim po celý den. Děti střílely z luků, zkoušely skákací boty, hrály známé hry a vyzkoušely si také tzv. bungeeruning. I přes nepříznivé počasí si děti tento den užily. Večer po deváté hodině se všichni stateční vydali na noční bojovou hru s námětem "Prokletí Horních Albeřic".
S POZDRAVEM, AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ, VAŠE DĚTI A UČITELÉ !

 

Úterý 1.6.
Mezinárodní den dětí jsme začali společenskými hrami a odpoledne velkkou bojovou hrou s řadou dovednostních a vědomostních disciplín. Večer jsme zakončili velkou diskotékou se "smetákovým tancem".
Vtip od dětí pro pobavení: Víte, kdo je nejchytřejší na světě? Sirka. Má sice malou hlavičku, ale pálí jí to.
S ÚSMĚVEM DOBROU NOC !

 

Středa 2.6.
Prší, prší, jen se leje a to po celý den. Proto ráno jsme začali opět učením, čtením Kocourka Modroočka a oblíbenou společenskou hrou Smím prosit - košíček nosit. Odpoledne prvňáčci začali balit a druháci si stačili zahrát "Bludiště". Na dobrou noc jsme si pustili film Narnia.
A nakonec zase něco pro zasmání: Přijde kostra k doktorovi a doktor povídá: "Jdete brzo".
ZÍTRA AHOJ !

 

 

 


Vydáno: 3.6.2010 9:49 | 
Přečteno: 5506x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent