Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce, školní parlament

Společenský den 2019

V pondělí 17. 6. 2019 proběhl na naší základní škole Společenský den, který uspořádal Školní parlament. Zúčastnili se ho žáci od 4. do 9. tříd, kteří měli za úkol přijít do školy společensky oblečeni.

První hodinu strávili žáci ve svých učebnách, kde jim parlamentáři nejprve promítli krátký „testík“, jehož cílem bylo zjistit, zda dokáží odpovědět správně na otázky ohledně společenských situací. Poté jim promítli 2 videa, která jim vše krásně vysvětlila. A tak, když si na konci hodiny znovu „testík“ napsali, neměl již nikdo o správných odpovědích pochybnosti. A jaká témata parlamentáři vybrali? Z pořadu Mistr E to bylo „O mobilech“ a „Co se patří a nepatří ve škole“. Starší žáci si vybrali témata z pořadu Etiketa od Ladislava Špačka, konkrétně díly Představování, Exotika u stolu, V restauraci.

 

V průběhu druhé vyučovací hodiny si v každé třídě žáci zvolili nejlépe společensky oblečeného chlapce a nejlépe společensky oblečenou dívku. Poté si žáci zahráli společenskou hru „Slovní fotbal“, ze které vzešel v každé třídě jeden vítěz.

 

Na začátku 3. vyučovací hodiny se všichni sešli na nádvoří školy. Zde se nejlépe oblečení žáci z každé třídy zúčastnili módní přehlídky před nezávislou porotou. Ta poté přidělila hlasy svým favoritům. Než byly hlasy sečteny, proběhla ještě jedna soutěž. A to slalomová chůze s knihou na hlavě, které se zúčastnili vítězové „Slovního fotbalu“.

 

A kdo nakonec zvítězil? Nejlépe společensky oblečenou dívkou se suverénně stala Eliška Prokešová ze Z9A. U nejlépe společensky oblečených chlapců se na prvním místě objevila hned tři jména. Odměna však byla jen jedna, proto si chlapci mezi sebou losovali o vítězství. Nejúspěšnějším se stal Kryštof Černý ze Z4A.

 

A kdo umí nejrychleji a přesto nejladněji chodit s knihou na hlavě? Johanka Andršová ze Z6B, která celou trasu zvládla za necelých 17 vteřin, aniž by jí jedinkrát kniha z hlavy spadla.

 

Všem vítězům gratulujeme a užijte si ceny.

Váš školní parlament


Vydáno: 26.6.2019 16:02 | 
Přečteno: 138x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent