Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

OZP - Stará Živohošť 2019

V květnu vyrazil na ozdravný pobyt také druhý stupeň naší školy. Zamířili jsme již tradičně do malebné krajiny ke Slapské přehradě na Starou Živhošť.

Šesťáci a sedmáci se ubytovali v hotelu Narex, osmáci a deváťáci našli útočiště v bytelných chatách. Přestože jsme přijížděli za deště, dočkali jsme se i slunného počasí. Avšak na bazén, v jehož okolí se letos opět uhnízdil kachní pár, jsme se (na rozdíl od kachen) letos jen koukali.

Čekalo nás ale bohaté sportovní vyžití a objevování přírody při vycházkách do okolí. Hráli jsme spoustu deskových her a došlo i na bowling. Většina ocenila tradiční českou kuchyni, dostatek ovoce a zeleniny i obchůdek s nejrůznějšími mlsy.

Program měly jednotlivé třídy různý, přesto se naskytlo mnoho příležitostí trávit čas společně. Les všemi smysly jsme si užili při hře Capture the Flag, strategickém boji dvou týmů. Vlajky byly dobyty, klíšťata nás nepřemohla. Při celodenním výletu pak někteří navštívili zámek Dobříš, jiní se vydali po stopách bratří Čapků do Staré Hutě. Skvělý DJ z řad deváťáků umocnil rozbouřené emoce při středeční diskotéce. (Transformaci svítících náramků na zářící hvězdnou oblohu jsme mohli později spatřit v jednom z chlapeckých pokojů.) Deváťákům patří velký dík také za báječnou organizaci čtvrtečního sportovního odpoledne s mnoha úkoly a nelehkými disciplínami. Poslední večer táborák s buřty. A v pátek hurá domů. Tak zase za rok? Těšíme se!

R. Kmochová


Vydáno: 10.6.2019 16:53 | 
Přečteno: 1372x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent