Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Výroba ptáčků z ovčího rouna

Blížily se Velikonoce a nastal čas připravit výzdobu v podobě plstěných ptáčků. Rodiče Adélky Hejdové zakoupili pro třídu 3. A polystyrénová vajíčka, barevné ovčí rouno a plstící jehly. Anička Lopraisová dodala pěnové houbičky, které sloužily jako podklad pro plstění. Adélka se ujala výuky v rámci praktických činností, já, třídní učitelka, jsem pouze zajišťovala bezpečnost dětí při práci s plstící jehlou.

Plstěný neboli filcový ptáček se z ovčího rouna vyrábí ručně, suchou technikou plstění čili filcování, pouze za pomoci plstící jehly. Práce děti velmi bavila a výsledky byly opravdu pěkné. Děkuji rodičům, že jsou ochotni zpestřit výuku na 1. stupni základní školy.

M. Pospíšilová (Z3A)

 


Vydáno: 2.4.2024 11:29 | 
Přečteno: 63x | 
 | Hodnocení:

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent