Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Záložka do knihy spojuje školy 2018

V letošním školním roce jsme se opět zapojili do mezinárodního projektu „Záložka do knihy spojuje školy“ – tentokrát na téma „Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice“, který letos již po deváté vyhlásila k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2018 Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave.

Vyhodnocení 9. ročníku tohoto projektu najdete na

https://www.kjm.cz/data/dokumenty/Hodnocen_projektu_Zloka_do_knihy_spojuje_koly_-_vbr_ze_zptnch_vazeb_-_final_R.pdf

https://www.kjm.cz/data/dokumenty/Vyhodnocen_projektu_-_zkr._verze_final.pdf

Cílem projektu, je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.

Podle počtu přihlášených žáků nám byla letos pro výměnu záložek přiřazená partnerská škola v Lozorne – ZŠ Lozorno, která má dlouhou historii, byla otevřená jako Štátna meštianska škola již 28.10.1931.

Po loňské zkušenosti s výrobou záložek a s velkou chutí dětí se do vytváření zapojit, jsme přihlásili k účasti 130 žáků, kteří vyrobili v hodinách výtvarné výchovy na 200 různých záložek. Vybrat nakonec těch 130 záložek, které poputují v balíčku na Slovensko, nebylo vůbec jednoduché. Děkujeme, protože především vaše fantazie, ta nezná hranice.

Víme, že příští rok se bez obav můžeme do projektu zase přihlásit.

Jak se záložky povedly, to se podívejte na fotkách.

Na FB jsou i fotky záložek, které 1.11. dorazily v balíčku ze Slovenska https://www.facebook.com/572341426136041/photos/pcb.1908462622523908/1908462099190627/?type=3&theater

Pro zvědavce, čtenáře a cestovatele:

O projektu                       https://www.kjm.cz/zalozka-spojuje

Základní škola Lozorno     https://zslozorno.edupage.org/

Pozvánka na výlet:          Lozorno je obec na juhozápade Slovenska v okrese Malacky a patrí do Bratislavského samosprávneho kraja. Je len 24 km vzdialené od hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy. Obec sa nachádza na území malebného Záhoria, ktoré sa pýši viacerými chránenými prírodnými biotypmi európskeho významu.

                                     http://www.lozorno.sk/web/src/index.php?lg=sk&pgid=83

 


Vydáno: 1.11.2018 12:25 | 
Přečteno: 1681x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent