Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Canisterapie- návštěva asistenčního psa v ŠD

 Ve středu 5. března 2008 jsme měli na naší škole, v rámci tematického bloku " Naši domácí mazlíčci ", vzácnou návštěvu.

Mohli jsme se podívat, jak vypadá a co všechno umí asistenční a terapeutický pes.

Celá akce proběhla v učebně MUF ve 2.patře školy. Přišla tam za námi canisterapeutka Jana s velkým černým labradorem Argim a vysvětlila nám, k čemu se asistenční a terapeutický pes používá. Těšili jsme se, co nám předvedou ze svého umění.

Argi byl moc šikovný, svoji paničku hezky poslouchal, uměl sednout, lehnout, kličkoval Janě střídavě mezi pravou a levou nohou, ukázal nám, jak se umí pes smát, tančit, přeskakovat dřevěnou tyč i děti přikrčené na zemi. Největší potlesk ovšem sklidil, když prolézal "strachovým pytlem". A protože se mu tato disciplína zvlášť zamlouvala, probíhal tunelem stále dokola, takže ho Jana těžko přemluvila, aby tam na zkoušku pustil také děti. Nakonec si průlez "strachovým tunelem" mohly všechny vyzkoušet.

Nejen že jsme se zasmáli a pobavili, ale také jsme se dozvěděli, jak se chovat ke zvířatům, jak pečovat o pejsky, ale i to, jak řešit různé nečekané situace, ke kterým může dojít při setkání dítěte a psa. Děti se naučily zaujmout správnou pozici při setkání s útočícím psem a hned druhý den jsme si ji znovu vyzkoušeli formou pohybové hry "na zlého pejska".

Celá akce byla velmi povedená a na Argieho a Janičku budeme určitě dlouho a s úsměvem vzpomínat.

FOTKY - canisterapie 


Vydáno: 11.3.2008 16:36 | 
Přečteno: 5686x | 
Autor: admin

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent