Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: akce

Hýbejte se s TERIBEAREM - září 2020 - foto

Hýbejte se s TERIBEAREM - září 2020 - foto

Akce ŠD.Rozpačitý

Již od roku 2015 pořádá v září Nadace Terezy Maxové dětem sportovně – charitativní akci, v rámci které registrovaní účastníci sbírají v uvedeném termínu kilometry (běh nebo chůze) a každý takto zdolaný kilometr promění partneři akce na konkrétní pomoc dětem. V předchozích letech akce probíhala v parku na vrchu Vítkov v Praze u Národního památníku. Naše škola se běhu na Vítkově účastnila třikrát a letos jsme to bylo v plánu opět.

Vzhledem k letošní mimořádné situaci, opustila akce jedno konkrétní místo a stala se virtuální, tím je možné pomáhat odkudkoliv. V případě škol se stačí registrovat a vyrazit na procházku či si zaběhat. Jednorázově pak třída jako celek získá pro ohrožené děti 500 Kč, které uhradí partneři nadace.

Tato nová, virtuální podoba, má své výhody i nevýhody. Dětem, které se účastnily v minulých ročnících chybí atmosféra, která byla na vrchu Vítkov úžasná, zaznamenávání uběhnutých kilometrů v reálném čase, světelná tabule s výsledky a přiznejme si to, i drobné dárky od sponzorů. Výhodou je naopak to, že odpadlo cestování po Praze a mohlo se tak zúčastnit daleko větší množství dětí.

Například jen za školní družinu se zapojilo 79 dětí, které na ovále u fotbalového hřiště naběhaly celkem 1143 kol, což je 228 kilometrů a 200 metrů. Jsme rády, že jsme v dětech vzbudily touhu pomoci a to vlastním pohybem. Proto všichni, kdo běželi, od nás dostali malou odměnu.

Pokud máte zájem o detailnější informace o akci, která stale probíhá, najdete je na www.teribear.cz.

Vaše vychovatelky ŠD.Mrkající

 

 


Vydáno: 18.9.2020 19:51 | 
Přečteno: 209x | 
 | Hodnocení:

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent