Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: akce

Návštěva útulku pro pejsky


Naší družinové akce "Návštěva útulku pro psy v Praze 8 - Troji", která probíhala v rámci tematického bloku "Naši domácí mazlíčci", se zúčastnilo 32 dětí.

Děti, vybavené batůžky se svačinou pro sebe a dobrůtkami pro pejsky z útulku, absolvovaly více než hodinovou cestu třemi dopravními prostředky, aby se mohly podívat, jak to chodí v psím útulku, a aby mohly předat pejskům své dárky.
Potěšilo nás, že děti správně pochopily záměr této akce, což neměla být charita, ale šlo nám spíš o to, aby se děti vzdaly části svého kapesného, které by jinak utratily za sladkosti, a věnovaly pejskům nějaký drobný pamlsek opravdu samy za sebe "od srdíčka".

Někdo vezl psí konzervu, někdo piškoty, někdo obojí, a když jsme pak v útulku daly přivezené dobroty na stůl, ani se nám na něj nakonec všechny nemohly vejít.

Ačkoliv nás přijelo opravdu hodně, milí a usměvaví zaměstnanci útulku se nás okamžitě ujali a našim dětem vyšli maximálně vstříc. Náš průvodce celým areálem, pan Matoušek, děti poučil, jak se mají chovat při prohlídce jednotlivých částí zdejšího útulku, aby nedošlo k ohrožení jak dětí, tak i zdejších pejsků, kteří na náš příchod živě reagovali. Děti měly možnost podívat se i do míst, kam se ostatní návštěvníci nikdy nedostanou, protože by to psí obyvatele zbytečně rušilo. A tak jsme si prohlédli prostory, ve kterých se pejsci venčí, kde spí a odpočívají, ošetřovnu, psí kuchyň i koupelnu.

Po prohlídce a rozloučení s pejsky jsme s dětmi vyběhli Trojský kopec až na Bohnické sídliště, kde na nás, jako odměna za náročné stoupání, už z dálky barevně svítilo hezky vybavené dětské hřiště plné prolézaček a houpaček, s kolotočem i opičí dráhou. Konečně také přišel čas na svačiny schované v batůžcích. Sluníčko nám hezky svítilo, a tak se nám z houpaček ani nechtělo. Ještě nás však čekala dlouhá zpáteční cesta ke škole.

A protože byla opravdu hodně dlouhá, měli jsme ještě spoustu času na vzájemné sdělování si zážitků a vyprávění o tom, co se nám na výletě za pejsky líbilo. A bylo toho opravdu hodně, protože jsme se na vlastní oči přesvědčili, že pejsci umístění v pražském útulku v Troji mají maximální péči v dokonalém prostředí a tým všech zaměstnanců se jim věnuje s opravdovou láskou a péčí. Mnohé děti si zde také vyhlédly psího kamaráda a už se těšily, že se na něho s rodiči přijedou brzy podívat. A to nás potěšilo snad úplně nejvíc, protože teď už všichni víme, že koupit si psa je otázkou peněz, ale vzít si pejska z útulku je otázkou srdce. 

FOTKY - návštěva útulku pro pejsky 


Vydáno: 15.2.2008 12:37 | 
Přečteno: 5144x | 
Autor: admin

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent