Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Od semínka k plodu - únor 2020

Od semínka k plodu - únor 2020

Tak jsme před třemi lety nazvaly naši akci s cílem podpořit v dětech kladný vztah k přírodě a zvýšit jejich povědomí o životě rostlin.Usmívající se

Vzhledem k tomu, jak kladnou odezvu tato akce každý rok má, rozhodly jsme se pěstitelským činnostem věnovat i letos. Víme, že ne každý má vlastní zahradu, a tak kromě klasických rajčat budeme předpěstovávat i balkonové, kterým stačí velký květináč. Stejně tak se můžete i v bytě těšit z plodů papriček.

Na začátku února jsme začali. Nejdříve jsme jen prohlíželi semínka různých rostlin a porovnávali tvary a velikosti. Pak děti plnily popsané kelímky od jogurtů hlínou a do té pak vkládaly semínka různých druhů papriček / ty potřebují nejvíce času /.

Děti se střídaly v zalévání a pozorovaly, jak se rostlinky probouzí k životu / mužete vidět v naší fotogalerii /.

Tento týden jsme začali se sázením balkonových rajčátek a doufáme, že se jim u nás bude dobře dařit.

Opět se tedy na vás obracíme s prosbou, abyste nevyhazovali kelímky od jogurtů, ale vymyté je nosili do školní družiny. O semínka a zeminu se postaráme my.

 

Vaše vychovatelky ŠD.Mrkající

 


Vydáno: 28.2.2020 9:38 | 
Přečteno: 653x | 
 | Hodnocení:

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent