Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Skalničkový týden - říjen 2019

Skalničkový týden - říjen 2019

O skalničky budeme ve ŠD intenzivně pečovat od 30. září do 4. října 2019. Usmívající se

Jak jistě víte, na nádvoří školy, ale i na verandě ŠD se nachází zídky, ve kterých jsou "korýtka" s hlínou, která slouží k pěstování rostlin a zkrášlení prostředí.

Již v minulých letech jsme zde s dětmi zasadily skalničky - některé se rozmnožily a jiné bohužel (přes naši veškerou péči) uhynuly. Přemnožené skalničky budeme během skalničkového týdne v odpoledních hodinách přesazovat a zbavovat plevele. Protože zde ještě zůstane volné místo na nové skalničky, prosíme rodiče, pokud by měli možnost sehnat a nebo zakoupit nějakou skalničku, o jejich dodání do ŠD.

Rozhodly jsme se pro skalničky, protože nejsou náročné a klidně bez nás přežijí i dva měsíce prázdnin. Navíc skalničky jakéhokoliv druhu se vedle sebe navzájem snesou (dobrou zkušenost máme např. s různými druhy netřesku...). Vyšlechtěnému vřesu se u nás bohužel nedaří, tak ho prosím nekupujte!!! Uvítáme také trvalé bylinky.

Skalničky děti mohou nosit do ŠD od 30. září do 4. října 2019.

Zároveň prosíme rodiče, aby děti měly starší oblečení pro případ ušpinění, rukavice (i třeba jen igelitové od pumpy) a nějakou lopatičku nebo starou lžíci.

Těšíme se na spolupráci s Vámi a děkujeme za podporu při této akci.

Vaše vychovatelky ŠD.Mrkající


Vydáno: 23.9.2019 16:48 | 
Přečteno: 171x | 
 | Hodnocení:

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent