Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: akce

Tak už je to za námi - Slavnost klobouků

Slavnost, která se opravdu povedla.

Ve středu dne 5.11. 2008 jsme na naší škole uspořádali první  družinovou Kloboukovou slavnost.

Děti se na slavnost celý týden poctivě připravovaly. Vyráběly si jmenovky na stůl, malovaly návrhy klobouků a vymýšlely si příběhy a historky o svých kloboucích, kterými by pobavily nás, porotu, děti i své blízké, kteří se na slavnost přišli podívat. Sami si také s velkým zájmem v družině zkoušely roli moderátora či moderátorky, mluvily do mikrofonu a pokoušely se jen tak pro nás takovou Kloboukovou slavnost i módní přehlídku uvádět.

Nejen prvňáčci se trošičku styděli předvést model klobouku před všemi ostatními a představit se. Čekal nás ale ještě jeden těžký úkol. Klobouková slavnost měla děti také naučit chování ve velké společnosti. Před zahájením slavnosti jsme si s dětmi povídali, jak probíhá slavnost dospělých, zopakovali jsme si zásady slušného a ohleduplného chování při závěrečném občerstvení.

Celá slavnost nakonec předčila naše očekávání!!! Děti si přinesly nádherné modely klobouků vyzdobené či vyrobené doma s rodiči/ prarodiči, kamarády,sourozenci/. Nestačili jsme všichni žasnout, s jakými modely a nápady jsme se během slavnosti mohli setkat.Odborná porota měla nelehký úkol. Vybrat nejlepší modely dalo velikou práci, protože každý byl naprostý originál. Nejlepší modely byly odměněny, ale i ostatní soutěžící získali cenu útěchy.

Naše velké poděkování patří dětem, ale především všem rodičům, kteří nejen že děti vybavili sladkostmi na závěrečnou párty, ale upekli i spoustu dobrot, pomáhali s organizací, s hodnocením a vytvořili nám všem tu správnou slavnostní atmosféru.

Doufáme, že se všem zúčastněným Klobouková slavnost líbila a těšíme se příštím rokem na druhý ročník.

Vaše vychovatelky ze ŠD.

 


Vydáno: 6.11.2008 21:25 | 
Přečteno: 5075x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent