Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: akce

Teribear hýbe Prahou - zhodnocení - září 2022

Teribear hýbe Prahou - zhodnocení - září 2022

Teribear hýbe Prahou 2022Usmívající se

Nadace Terezy Maxové dětem nám i letos nabídla zajištění účasti zdarma na zářijovou charitativní akci TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Letos, po dvou letech, kdy probíhala virtuálně, proběhla akce opět komunitně, na vytyčeném okruhu v prostoru parku v Letenských sadech, a to v termínu od 12. – 18. 9. 2022 (více informací naleznete na webových stránkách: www.teribear.cz).

Věříme, že akce tohoto typu jsou dobrou příležitostí, jak propojit společnou činnost dětí, nenáročnou fyzickou aktivitu a výchovu dětí k charitě a občanské zodpovědnosti. Zdolané kilometry (načtené pomocí snímacího čipu na vytyčeném okruhu) jsou proměněny do finanční pomoci (25Kč za kilometr) pro opuštěné a znevýhodněné děti; děti samy přispívají pouze pohybem.

Na Letnou jsme ale pro malý zájem nakonec s družinou nevyrazili. Můžeme se pouze dohadovat, jestli děti nebyly přihlášeny kvůli brzkému termínu na začátku školního roku nebo pro nepřízeň počasí. Naši školu letos tedy nakonec na Letné reprezentovali pouze žáci čtvrtých a pátých tříd, kterým tímto posíláme svoje poděkování.

Přesto jsme se myšlenky běhu nechtěly vzdát úplně a vyzvaly děti, aby si tuto středu zaběhaly alespoň na našem školním oválu. Tento způsob byl daleko úspěšnější co se týká účasti i naběhaných či nachozených kilometrů (obojí je povoleno, nejde o závod), ale bohužel neměl žádný vliv na finanční pomoc věnovanou partnery akce znevýhodněným dětem.

Doufáme, že příští rok se budeme vyskytovat přímo v místě dění!

Vaše vychovatelky ŠD.Mrkající

 


Vydáno: 23.9.2022 17:29 | 
Přečteno: 119x | 
 | Hodnocení:

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent